| DeliaDelii a întrebat:

O sa incep cu inceputul, acum 2 saptamani m-am mutat la o scoala noua, din primele clipe mi-a sarit in ochi un baiat dar am spus ok ce e frumos si lui Dumezeu ii place si n-am mai avut altfel de ganduri. Dupa ceva timp m-am apropiat de o colega care il cunostea si asistam uneori la discutiile banale dintre ei doi, nu m-am bagat niciodata, am ascultat si am stat in banca mea stiind ca n-am nici o sansa sa-l cunosc mai bine. Am observat ca facea uneori glume mai nasoale cu acea prietena sau cu altii, pe mine mereu ma evita, adica evita sa-mi spuna ceva care sa ma deranjeze. Cand treceam pe hol mereu ma saluta si ma intreba ce fac folosindu-mi numele de fiecare data. A mai trecut ceva si am inceput sa merg cu masina la scoala, am o masina mai sport si cum baietii sunt cu motoarele a inceput sa ma intrebe despre masina, apoi facea glume gen "sa-l duc acasa" si tot felul. Acum doua zile m-a intrebat mai in gluma, mai in serios ce facem in weekend, n-am prea stiut ce sa zic si pana la urma am ajuns la un alt subiect. Dupa cateva ore ce am ajuns acasa mi-a scris ce fac si am spus ceva de genul "ma plictisesc", atat a trebuit si m-a invitat in oras. Am iesit si era cu un prieten, incepuse sa face glume gen flirt. Prietenul lui a plecat si eu am mers cu el si ne-am plimbat. Dupa un timp mi-a batut un apropo ca vrea sa ma sarute si am ramas blocata, m-a sarutat si nu mai stiam ce sa spun ce sa fac, simteam ceva ce nu am mai simtit pana acum pentru nimeni, absolut nimeni. Am mai stat ceva timp impreuna si am plecat. Dar inainte sa plec am vorbit ca o sa ne intalnim a doua zi si tot asa. Acum au trecut aproape 2 zile si vorbim, dar vorbim mai rar, mai sec. Ma doare ca nu imi spune ce are sau ce vrea de fapt pentru ca eu simt mult prea multe si toate astea ma macina. El e tipul ala de baiat rau care nu-si arata sentimentele oricum si oricand. Ce sa fac sau cum sa ma comport sa aflu ce vrea de fapt? Sa fi iesit cu mine doar pentru ca am masina "bengoasa" (nu ca ar fi cine stie ce). Sa nu fi simtit ce am simtit eu pentru el? Am nevoie de niste sfaturi sa stiu ce sa fac si cum sa ma comport. Trebuia sa ne intalnim dar el nu mai da nici un semn ca ar vrea sa iesim, poate se gandeste ca ar trebui sa ma scoata intr-un loc special si portofelul nu-i permite, dar pentru mine nu conteaza lucrurile astea eu vreau doar sa stiu ce simte el si ce vrea de la mine. Multumesc pentru rabdare.

7 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Ok, ai inventat toate chestiile astea? Daca nu, pai cel mai bine ar fi sa astepti. E mult mai interesant sa actionezi pe cont propriu decat sa primesti niste raspunsuri de cacao care o sa te incurece si mai tare happy. Din moment ce te-a sarutat inseamna ca este ceva chimie. Si ce vrei sa spui prin baiat ''rau''? Serios, suna destul de ciudat...

| DeliaDelii explică (pentru doreal):

N-am inventat nici un cuvant din ce am spus mai sus. Pai prin baiat rau vreau sa spun: genul care nu isi arata sentimentele pentru a nu parea slab, genul care e mereu pus pe glume si sotii, genul batjocoritor cu cei pe care nu-i agreeaza...

| doreal a răspuns (pentru DeliaDelii):

Si tie iti place comportamentul lui? Sa isi bata joc de cei pe care nu ii agreeaza?

| DeliaDelii explică (pentru doreal):

Nu, bine-nteles ca nu. Speram ca eu fiind o altfel de persoana cu un altfel de comportament as putea sa-l schimb in sensul bun. Dar nu cred ca se mai poate face nimic decat sa ne vedem de vietile noastre. A fost frumos, o sa-mi fie greu sa-l uit vazandu-l zi de zi dar, toate trec.

| doreal a răspuns (pentru DeliaDelii):

Da happy, toti credem ca putem schimba pe cineva, dar de multe ori esuam. Asta e.

| DeliaDelii explică:

Daca stii ca nu imi poti da un raspuns bun atunci ar trebui sa taci, nu vorbesc din disperare dar poate tu n-ai simtit niciodata ce inseamna sa-ti sara inima din piept de fiecare data cand te gandesti la acea persoana. happy

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Salut! Ei bine, au trecut doar 2 zile, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. Motivul pentru. care avetia discutii seci este ca va simtiti oarecum rusinati datorita acelui sarut. Vei observa ca vor mai trece inca cateva zile pana cand isi va face curaj, iar atunci poate ca veti trece la lucruri mult mai serioase.

Mult noroc!