| Aida010 a întrebat:

O sa incep cu inceputul. Niciodata nu am prea avut prieteni buni, pentru că nu prea ma interesa, imi placea sa fiu singura. Mă rog.Dar acu vad multe fete gen bff si parca mi-as dori si eu o astfel de prietena. Acum ca e si vacanta, sa vorbim in fiecare zi, sa ne dam sfaturi, sa mergem una la alta acasa si sa glumim happy. Dar nu prea merge, nu stiu unde gasesc eu prietenii astia dar imediat daca ma cert cu ei, spun tuturor secrete pe care le-am spus sau devine cu totul o alta persoana si nu tine la mine. Eu respect persoana si oricat de urat ne-am certa, mi-as vedea de treaba mea si nu as zice nimic nimanui. Mai bine ma inteleg cu baietii. Ei nu sunt la fel ca si fetele

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Mai bine ți-ai lua o bicicleta și te-ai plimba de una singura.
Adolescenții vorbesc și mult și prost atunci când sunt împreună. Acum sunt cei mai buni prieteni, iar în clipa următoare sunt cei mai mari dușmani.
De aceea este spre binele tău să stai departe de ei. Și chiar și așa: să stai departe de ei și să nu te vorbească pe la spate chiar dacă nu ai nici o treabă cu ei, este un lucru mare.
Poți să stai de vorbă cu ei, dar să nu te atașezi niciunui grup, oricât de bun ar fi grupul respectiv.
Până la 18 ani să nu îți faci prieten un băiat -tot din aceleași motive. Te vei certa cu el -căci este imposibil să nu te cerți. După ce se va culca cu tine va vorbi prietenilor lui cum a fost, și cu detalii.
Îți va fi de folos dacă timpul ți l-ai ocupa cu învățătura și cu mișcarea, decât cu bff-urile care îți vor distruge viața.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

În ziua de azi e dificil să ai încredere în străini, până și prietena cea mai bună te poate trăda.

| Donsavas a răspuns:

Uite ce e, faci greseala de a vedea oamenii mai apropiați cat iti sunt de fapt. Nu toti sunt de incredere asa ca nu ar trebui să fi prea entuziasmata cand întâlnești pe cineva, oamenii te vor dezamagi, fiindcă nu sunt toti asa cum te astepti. Putine sunt prieteniile alea bune si de durata.

| Eu282838 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti activitati pe care le poti face singura.Iesi cu familia, toti te parasesc la un moment dat