| anonim_4396 a întrebat:

O sa trec la subiect. As vrea sa strang bani pentru un laptop foarte.bun, ce poate rula jocuri. Nu ma pot angaja. Si da am talente dar nimeni nu plateste pentru ele. Deci am 2 intrebari:
1.Ce laptop as alege? Am in gand HP Pavilion.
2.Cum sa strang atatia bani?

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

De ce laptop? Depinde ce model de la HP si ce componente are.
Nu ai cum. Cere-le parintilor daca nu vrei sa muncesti.

| bnbnbi a răspuns (pentru aXy99):

Faza e ca eu vreau dar nimeni nu m-ar angaja, ei cauta doar adulti si am incercat dar platesc nimicuri pentru multe ore de vandut chestii in soare.

| oanananana a răspuns:

In ce suma ai vrea sa se incadreze laptop-ul? Poti sa iti vinzi din lucruri... chestii pe care nu le folosesti...

| Mari03 a răspuns:

Poti lucra part time, la anumite firme care nu au cerinte de varsta, educatie etc... Program flexibil, iar banii primiti cresc cu orele de lucru. Si nu ai timp de munca minim. Tu decizi cat... Cel putin eu asa lucrez. Iar la laptop-uri sunt foarte multe lucruri de care trebuie sa ti cont. Model procesor, frecventa, placa video, RAM, GPU etc.

| bnbnbi a răspuns (pentru Mari03):

Stiu deja ce laptop. rolling on the floor Mersi pentru sfat.