| Ordinarygirl122 a întrebat:

ofer funda pentru cel mai bun sfat. ma simt singura. de fapt sunt. Nu am nini un prieten. am cateva colege cu care stau in pauze dar nu si in timpul liber. Cand vreau sa ies la un suc sa ma distrez nu am cu cine, nu ma suna nimeni sa ma cheme undeva si nici eu nu fac asta pentru ca nu am pe cine sa sun. Admir niste fete si as vrea sa ma imprietenesc cu ele dar nu prea stiu cum. Ele sunt la liceu, ies mai mereu si as vrea sa fiu si eu in grupul lor dar n-am cum pentru ca nici macar nu ma cunosc. Ieseam mai demult cu 2 fete care cunosteau mai multe persoane dar eu ma simteam in plus. Vreau sa lupt singura si sa devin populara, dar populara astfel incat sa ma cu cine sa ies, sa ma simt bine, sa am incredere in ei si toata lumea sa ma cunoasca si sa ma stie ca pe o persoana draguta pe care te poti baza si o persoana cu care sa iti placa sa iesi in timpul liber. Asta e visul meu. Acum trec printr-o "etapa grea" a vietii mele din care incerc sa ies. Sunt mai mereu nefericita si stiu ca daca imi voi indeplini visul voi fi in totalitate fericita.Eu sunt pe a 8a, si la anul o sa merg la liceu si nu o sa stiu pe nimeni pentru ca majoritatea colegilor mei merg la alte licee. M-am gandit ca imi voi face atunci prieteni, dar grupurile vor fi deja formate iar eu voi fi pe dinafara plus ca pana intr-a 9a mai am un an. stiu ca e un an greu in care trebuie sa invat dar am nevoie si de timp cu prieteni ( pe care inca nu ii am) va rog, dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| Rockie11 a răspuns:

Pai...nu-ti face griji itit spun din proprie experienta ca si eu am fost a fell ...nu aveam prietene prea multe ba chiar delocc.dar lucrurile sau schimbat de cum am trecut la liceu o sa vezi la liceu e altceva o sa te imprietenesti cu o gramada de lume chiar daca nu vreaiwinking deci nu-ti mai face griji ca toate vor fi bine crede-ma :* iti doresc mult succes la examene :* si sa intri la ce liceu iti doresti tu:*

3 răspunsuri:
| madalinaioana2008 a răspuns:

Ai grija ce prieteni iti alegi.sa nu iti para rau.mai ales la liceu.sa nu te simti singura.u sa vorbesti cu cine iti place.inteleg ca le admiri pe fetele alea, dar gandeste-te.ele au libertatea asta, dar poate u ai ceva mai bun, ceea ce lor le lipseste.foarte multi sunt prieteni pe interes, se folosesc sa isi atinga anumite scopuri.lasa.anul asta invata si nu plange ca nu iesi...o sa ai timp.la liceu e imposibil sa nu iti gasesti prieteni:* multa bafta:*

| N1m3n1 a răspuns:

Este greu sa gasesti astfel de prieteni, nu stiu ce sa zic pentru acest an [lupta] iar la liceu invata ca sigur nu iti vei face prieteni din prima si vei fi admirata asa vei castiga respectul.
Sa fi populara in 2 saptamani poti face multe dar in 3 zile te uita.
Ai incercat sa socializezi cu cineva sa iesiti, poate cu un baiat...

| PopDan a răspuns:

Poi draga mea, comporta`te foarte frumos, fi in anturajul lor, vorbiti multe lucruri, cunoastele bine, cheamale la un suc, iesiti mereu afara, vb despre cineva! etc.