| Azazaa a întrebat:

Pai. am un telefon android( cosmote move)

A fost dus la reparat deoarece nu mai incarca Mi l-a adus acum 3 zile. Nu stiu ce are nu primeste cartela sd spune.: cartela sd deteriorata. apoi cartela sd este goala.straight face Am incercat si cu un alt card dar si la ala zice la fel.cand mi la adus mergea.

Aveti idee ce ii pot facethinking am incercat sa pun si ceva peste cartela se apeste credeam canu face atingere dar.tot nu merge. ajutati-ma va rog.

Ofer fundita:*

2 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Incearca sa formatezi card-ul din nou, daca nu reusesti sa o faci cu telefonul atunci incearca cu calculatorul si ai grija sa o formatezi in formatul FAT-32 daca folosesti PC-ul. Daca nici asta nu rezolva problema atunci trimite-l inapoi in service pentru ca ori e vreo problema cu pinii conectori care fac atingerea la card, ori au stricat ei altceva inauntru cand au reparat problema cu incarcarea. Daca nu reusesc sa ti-l repare in 2 saptamani cred ca ai dreptul sa ceri un alt telefon, depinde de contractul de garantie.

| yomisam a răspuns:

Hey si eu am patit la fel, doar ca nu primeste sim-ul? tu ce ai facut?