| gratie a întrebat:

Buna!
Parintii mi-au spus ca pot alege unde sa ne petrecem urmatoarea vacanta de vara pentru ca am luat note mari la examenele de clasa a 8-a. Am ajuns la 4 destinatii turistice superbe si as vrea sa va stiu parerea:
a. Maldive ( o luna si jumatate)
b. Hawaii(o luna)
c. Bora Bora ( o luna)
d. O croaziera pe Marea Caraibilor cu iahtul Mary Queen 2 cu debarcare in Cuba (2 saptamani), Jamaica (o saptamana), Puerto Rico ( o saptamana). Mi-au spus ca pot alege si doua din ele pentru ca niciuna nu dureaza cat toata vacanta de vara.
Multunesc. Dau funda:*

16 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Am luat 10 la ambele și nu m-au lăsat să ies nici măcar în oraș (stând la câțiva km departare).
Mă rog, familii cu bani, alte pretenții. Ultima sună bine pentru că trece prin mai multe destinații. Nu-ți trebuie o lună să le vizitezi.

| gratie explică (pentru Mangustă):

Da eu am luat 10 la mate si 9, 86 la romana.dar nu a fost doar pentru astea, am mai avut si alte concursuri pe care le-am castigat ( olimpiada de biologie loc 3 pe tara; mate locul 2 pe tara )si cred ca de aceea poate m-au lasat sa aleg ...in orice caz mersi si nu fi suparat/a, daca inveti va veni vremea cand vei ajunge si tu sa ai bani sa calatoresti prin lume :*

| PedoFrog a răspuns (pentru gratie):

Sorry to say this, but you sound kinda arrogant and boastful.

| Mangustă a răspuns (pentru gratie):

Nu e vorba de faptul că alegi tu, ci că excuriile sunt foarte extravagante. Știi cum e, nu am văzut paradisul așa că încă nu mi-l doresc laughing Felicitări pentru rezultate (la supărare nu m-ai prins, nu-mi stă în fire pe așa teme) și distracție plăcută. (vorbeam serios de ultima variantă, pare cea mai câștigată)

| gratie explică (pentru Mangustă):

Mersi :*

| gratie explică (pentru PedoFrog):

Scuze dar nu cred ca ti-am cerut parerea despre mine...pur si simplu nu ma pot decide si am intrebat si eu :p

| maria999 a răspuns:

Ultima varianta ar fi cea mai convenabila pentru ca te duci in mai multe locuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ha... eu am primit o sapca cand am dat examneul in clasa a 8a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioi, tatal tau e Bill Gates?
In fine, nu e treaba mea.
Dintre destinatiile astea as alege Hawaii dar eu mi-as dori sa vad Egiptul sau Peru.

| gratie explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi de sfat :*

| AlexeHellsing a răspuns:

Eu aș alege croaziera. Și eu am luat note bunicele la examen și abia am reușit să negociez un Samsung Galaxy Chat...

| Rose1123 a răspuns:

Maldive, clar. E superb. Poti inota cu delfinii, locuintele lacustre si totul. Pfff! E superb acolo.winking
Nu ca in celelalte nu ar fi frumos.hee hee

| gratie explică (pentru Rose1123):

In Maldive am mai fost si mi-a placut dar mersi de sfat:*

| Rose1123 a răspuns:

Si croaziera e o varianta buna. Daca tot poti lua 2, de ce nu? Nu ai mereu astfel de sanse.winking