| MrsBrunetzyka a întrebat:

Pentru noi, cei care suntem inca la scoala, se preda ca limbi straine : franceza, engleza, germana, s. c. l. Dar In alte tari, ( Paris, Mexic, s. c. l.) se prea limba Romana? ( nu faceti confuzie cu limba si literatura romana ) [adica limba noastra, romana ].

Răspuns Câştigător
| Șușșș a răspuns:

Nu,nu se preda.Romana nu este limba internationala.straight face Probabil se predau engleza, franceza, si Italiana thinking

3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Limba noastra nu se preda in scolile din straintate findca nu este o limba internationala
Limba franceza, italiana se preadau aproape in toate scolile
Nu numai in tara noastra

pa, pa

| Anonnnnn a răspuns:

In paris, se invata la unele licee romana.
pentru ca multi autori francezi au scris si in romana.

| magda2454 a răspuns:

Nu se preda deoarece noi nu suntem o limba universala,de obicei engleza, germana si franceza se predau in aproximativ toate scolile deoarece sunt singurele limbi universale, stiu asta deoarece am prieteni si rude in toate patile tarii. Funta?