| Miruna333 a întrebat:

Buna. Pentru procura de calatorie pentru minor insotit de un membru al familiei, trebuie sa fie minorul de fata cand se elibereaza? As vrea sa imi iau verisoara intr-o vacanta surpriza si ma gandeam sa vorbesc cu tatal ei sa ii scoata procura, dar nu stiu daca e nevoie sa fie si ea prezenta sau ceva de genul. Aveti idei? Multumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa fie prezenta

| thunder11 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fie prezenta, mama cand mi-a facut procura sa calatoresc cu tatal meu eu nu am fost prezent dar a avut nevoie de certificatul meu de nastere si de cateva acte.