| 000000643682 a întrebat:

Buna,
Peste 2 săptămâni merg la mare și vreau sa ma bronzez, sunt foarte albă, e prima oară când merg la mare și nu stiu ce sa folosesc pentru a ma bronza, multumesc

5 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

In primul rand foloseste o lotiune cu factor mare de protecție, pentru ca fiind albă o sa te arzi repede. Iar pentru ca sa te bronzezi mai repede poti folosi o lotiune sau ulei autobronzant

| CassiusAlexander a răspuns:

Protejeaza-te de soare ca altfel te faci roșie in loc de maro,

| dmz123 a răspuns:

Eu aveam aceeasi problema si inainte sa merg la mare mergeam la 2 sedinte de solar ca sa ma bronzez treptat, Mereu a functionat. /nu ma mai ardeam cand mergeam la mare. Bineinteles mereu folosesc creme de protectie.
PRodusele de la piz buin ajuta la accentuarea bronzului si au si factor de protectie. Mie imi pace mai mult cel de tip ulei https://www.crisalis.ro/......olara.html
a ...si nu stateam la soare la orele pranzului, mereu sub umbrela

| Dolila a răspuns:

Frige rău soarele acum. Crema SPF 50 și peste un ulei bronzant. Uleiul cu protecție îl poți aplica mai mult. Și să-ți schimbi poziția des?

| Dolila a răspuns:

Găsești produse la Penny, Lidl.