| ewrcbj34 a întrebat:

Peste o saptamana ma duc la mare si s-ar putea sa imi vine ciclul fix cu o zi înainte. Ce sa fac caci ob-uri nu as vrea sa port(Imi este frica)...helpp

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e cea mai ortodoxă măsură dar poți încerca: cu câteva zile înainte să vină bea zilnic un pahar micuț de tărie : cognac, whiskey din astea, e o metodă mai naturală decât pastile sau siropuri de a întârzia puțin menstra

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vrei ob-uri nu ai ce să faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot la OB-uri o sa ajungi

| AndaAlexandra a răspuns:

Încearcă cupa menstruala, doar că e aproape la fel că ob-ul, adică trebuie introdus. Alta opțiune nu prea ai.

| Adry05 a răspuns (pentru AndaAlexandra):

laughing)) serios?! îi e frică să bage o chestie de 2-3 centimetri și tu îi sugerezi să bage o chestie de vreo 10?!

| Ryanair8 a răspuns:

Si mie imi este frica de ob.uri din cauza acelei boli fiarte grave(nu.mi vine acum numele),dar cred ca trebuje sa folosesti cupa mentruala, caci e din silicon, nu din material textil ca ob.ul.(de aici apare boala, dar nu la toate, i mean... E foarte rara, dar nu risca)