| SweetGreenMonney a întrebat:

peste o saptamana plec in tabara cu cea mai buna prietena dar problema e ca o fata extraaa ciudataa ne-a obligat sa stam cu ea. As vrea niste sfaturi gen cum sa o facem sa ii para rau ca ne-am obligat sa stam cu ea si diriga este de partea ei? nu ar trebuie sa fie alegerea noastra cu cine stam? va rogg raspuns!

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

De unde stiti voi ca e ciudata, doar pentru ca o barfeste lumea? Ar trebui sa incercati sa o cunoasteti cu adevarat, nu sa va luati dupa barfe.Gandeste-te ca te duci tu intr-o tabara unde nu cunosti pe nimeni, si iti pui nadejdea intr-o persoana care mai apoi te paraseste...saraca de ea nu are nicio vina daca voi ceilalti nu vreti sa o cunoasteti cu adevarat.Eu cred ca are un motiv ascuns pentru care se comporta asa.Sau,ati putea sa o invatati sa fie si ea mai tare (asa am facut si noi cu o fata intr-o excursie intr-un an si chiar s-a simtit si ea bine, si noi). Principalul este: CUNOASTETI-O! NU POTI ETICHETA UN OM PE CARE NU IL CUNOSTI!(dar, din pacate asta este greseala societatii din ziua de azi).

| SweetGreenMonney explică (pentru eu4you):

Eu cand am venit in clasa i a 5a am vrut sa o cunosc si sa incerc care e problema dar ea nu vb deloc si crede ca toata lumea trebuie sa faca ce vrea ea.Nu am ajuns la concluzia ca ea e ciudata pentru ca o barfeste lumea ..ci din propia experienta

2 răspunsuri:
| Sixx a răspuns:

Pai.Din moment ce ai zis ca e ciudata, inseamna ca nu prea sta nimeni cu ea sau cum? In fne.Ce ar fi sa fiti voi diferite, sa o cunoasteti mai bine..Sa vedeti cine e ea de fapt si de ce e asa "ciudata".Eu stiu din propria mea experienta ca a fi diferit, este un lucru destul de aprciat de cei din jur.Deci poate la sfarsitul taberei, veti afla cine e de fapt acea fata, si veti fi apreciate de restul prietenilor/colegilor etc.