| Mariaღ a întrebat:

poate se pricepe cineva pe aici la interpretarea viselor. De doua saptamani visez ca tatal meu este mort, in realitate el fiind plecat pe mare, iar locul unde era ingropat el este acelasi in toate visurile. In vis eu sunt devastata, cred ca este o minciuna dar de fapt nu este. In penultimul vis am visat ca el murise ca arsese la vas acolo unde lucreaza. Il visul de aseara se facea ca eu mergeam prin cimitir cu prietenul meu, si era un mormamt pe care l-am mai visat de cateva ori in trecut. E alb si se vede mortul ca e transparent sicriul. Apoi ne-am dus amadoi intr-o incapere unde iubitului meu i-au fost date hainele bunicii lui care a murit in realitate in Decembrie. Si le tinea strans la piept. Apoi tot aseara am visat ca mama il insela pe tata iae pe mare se plimbau trei vapoare... ajutati-ma numai stiu ce sa fac de 2 sapt numai cimitire, morti visez...

3 răspunsuri:
| Mariaღ explică:

In*, iar*.

| Denymatrix a răspuns:

Toate acestea ar putea fi cauzate de un dor de tata.Acum,eu nu sunt psiholog, si nici nu ma pricep in acest domeniu.Iti propun sa vorbesti cu parintii tai despre aceste lucruri, sa vorbesti cat de des poti cu tatal tau, si eventual sa consulti un psiholog sa afli cauza acestor visuri. Daca ti totul in tine nu-ti va face bine, si vei sta mereu cu o teama in tine.Nu trebuie sa-ti fie rusine sa apelezi la sfaturile unui specialist, sau sa vorbesti cu parintii tai despre aceste visuri.

| Mariaღ explică (pentru Denymatrix):

Chiar nu mi-ar fi jena. Am vorbit cu ai mei, chiar si cu tata si mi-a spus ca e bine, si o sa fie.