| Martina5555 a întrebat:

Buna prieten de pe TPU!
Am o problema. Sunt in clasa a 6-a si am un baiat in clasa la mine care il plac enorm de mult inca de la gradinita.El stie ca il plac,dar odata i-am zis ca nu vreau o relatie cu el sad si el a zis,, bine", i-am spus ca vrea sa fim prieteni doar atat nu sunt pregatita la 12 ani de o relatie,sunt inca copil,asa ma gandesc la el,si cate odata imi pare rau ca i-am zis ca nu vreau o relatie cu el,dar nici nu sunt pregatita,vreau sa iesim asa,sa ne jucam ca copii normali,dar la scoala nu se joaca cu mine,nu vorbeste cu mine,nu rade de mine,nu o mai cauta cu joaca,intelegeti? Se joaca cu alta fata acum colega mea si ea spune ca nu-l place,si ca ii place sa-si bata joc de el,ca e destept,cu mine nu se joaca sunt curata,vorbesc frumos,dar ce are? nici in chat nu-mi raspunde cand e online,si imi apare ca a vazut mesajele? sad ce poate fi? uneori plang,nu este ceva normal pentru mine,m-am indragostit foarte mult de el,uneori mereu ma gandesc si am vedenii,serios vorbesc,parca este el langa mine,dar in realitate,sau la mate m-a scos doamna la tabla si nu stiam sa fac un exercitiu mi-era rusine foc ca el se uita la mine si ma gandeam ca rade de mine in capul lui,dar mereu se joaca cu colega mea,mi-a zis ca ii place de ea,dar colega mea nu-l place,va rog frumos ce as putea sa fac? sa ma joc cu el? sa-i vorbesc? uneori nici nu am curaj sa-i zic ce simt pentru el,ca daca ar rade de mine,sau nu stiu ce ar zice parintii mei crying,,CA SUNT NEBUNA" Uneori mama ma intreaba de ce sunt suparata,si eu raspund ca,,Nu stiu mama!" :'(
Astazi e Ziua Indragostitilor,si imi vine sa plang ce sa-i zic in chat pe facebook? Ajutoooooooor TPU,ma bazez numai pe voi,numai da-timi niste sfaturi va implooor,simt ca inima imi bate din ce in ce mai incet crying sau ca ma sufoc, uneori cand il vad langa alta fata si se joaca imi vine sa plang? ce sa fac? AJUTOOR! Cele mai multe sfaturi primeste Un fundoi mare. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| DomnishoaraTPU a răspuns:

La 12-13 ani, iubire?! Nu te grabi ai mult timp inainte.Dar daca tii mortis sa fii cu el te voi ajuta.
A trecut Ziua Indragostitilor.
Oricum e o sarbaroare imprumutata.Dar vine Dragobete.
Sfatul meu e sa ramaneti BFF.La 14 ani vei avea timp sa iti faci un iubit.
Incearca sa doar sa il apropii de tine.
Fii cat mai ingrijita, stilata, fii politicoasa, poarta-te frumos, zambeste si fii increzatoare si tu insati!
Invata bine si glumeste cu el dar fii politicoasa.
Pe 24 februarie trimite-i un mesaj pe facebook:
Suntem buni prieteni. Dar destinul ar vrea mai mult.Tu decizi daca vrei sa fim amici sau prieteni ceva mai apropiati.
Dar eu zic mai bine sa il lasi in pace.Esti inca mica pentru un iubit.Vezi-ti de prietenii tai, scoala, timp liber.
Vei avea mult timp si cand vei fii mai mare.

1 răspuns:
| ShizAnime a răspuns:

Stai linistita. Esti destul de mica pentru un baiat. Cand o sa fii mai mare, s.ar putea sa.ti para rau de tot timpul pierdut gandindu.te la el. Daca se poarta cu tine asa inseamna ca nu te merita. Nu te mai gandi la el. Incearca sa iti spui problema la cineva, sa te descarci. [ mama, prietena, ceva] Nu e neaparat sa te placa daca esti curata si asa. Poate doar nu esti genul lui. Uita.te prin jur, esti mica, trebuie sa te gandesti ca daca incepi o relatie cu el, nu o sa tina mult. Si atunci o sa fii mai ranita. Concentreaza.te pe scoala si activitatile de la scoala. Nu.i mai scrie pe facebook. Stai si tu cu prietenii si incearca sa uiti de el.