| 3YOyo a întrebat:

Prietenele mele cred ca mie imi place de un anumit baiat ..si s-au apucat sa-i spuna...dar NU este adevarat...ce fac sa demonstrez ca nu imi place de el? Dau funda pentru cine imi zice kiss

Răspuns Câştigător
| Sἶrenἶa a răspuns:

Zi-i doar: ma, nu-i adevarat ce zic alea. Crezi ce vrei, eu doar ti-am spus. Daca mi-ar fi placut de tine, ti-as fi spus.
laughing

| 3YOyo explică (pentru Sἶrenἶa):

Multumesc mult pentru sfat.

6 răspunsuri:
| Yoana a răspuns:

Lasa'le sa vorbeasca.
Cel mai destept cedeazawinking. Nu are rost sa le bagi in seama, asa daca le spui ca nu este adevarat o sa zica ca minti si asa. Mai bine lasa'le in pace.
:*

| bbxbeibiiii a răspuns:

Vorbeste cu un prieten si sarutati-va in fata baiatului acela, asa va vedea ca nu simti nimic pentru el.

| x3Ad a răspuns:

Dacă ele cred asta, dovedeşte-le că nu este adevărat. Cum? Oferă-i indiferenţă băiatului acela şi treci pe lângă el ca şi cum nu l-ai văzut. În plus, ar trebui să le laşi să creadă ce vor, pentru că adevărul îl ştii tu şi e de ajuns!