| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni, vreau sa ma apuc de sala, am 18 ani 1, 58 si 37-38 k, variez mereu, nu stiu nimic despre sala stiu doar ca vreau sa ma ingras deoarece mananc doar fost food, mc, kfk, pizza si mananc mult dar nu reusec sa ma ingras deloc, asa ca vreau sa merg la sala pentru a ma ingrasa in zona feselor si membrelor inferioare si am si putin rahitism, si am auzit ca prin sport poti scapa de el asa ca vreau un abdomen plat, intrebarea este, trebuie sa iau suplimente nutritive si proteine?, mai exact ce fel de suplimente si proteine? cate ore trebuie sa merg la sala, cate zile pe saptamna? Pentru a indeplini ce mi am pus in cap cat mai repede posibil.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Lasi prostiile alea de fast food, inveti ce e aia mancare, înveți sa mananci si pentru ca esti incepatoare n-ai nevoie de suplimente. La 38 kg ce vrei sa suplimentezi cu suplimentele? Si daca iei 2g proteina/kg inseamna 76g proteina, gramajul asta daca esti serioasa ti-l iei doar dintr-o masa si o gustarelaughing Ca sa pui pe tine ai nevoie de o alimentatie bazata pe surplus caloric (sa consumi mai multe calorii decat corpul tau are nevoie) carbohidratii sunt cei mai importanti pentru ca fara ei nu te ingrasi. Incearca o alimentatie de 1396-1400 calorii pe zi adica 228g carbohidrati, 76g proteina si 20g grasimi. La sala iti antrenezi tot corpul nu doar fesele ( fara frica ca nu devi barbata laughing )