| AndreiaDinu a întrebat:

Buna,prietenul meu spune ca imi vb asa de urat din cauza ca are probleme cu dantura si are dureri de cap insuportabile si el spune că vrea să se schimbe dar va reuși doar daca il ajut eu. Chiar nu stiu cum as putea sa il ajutsad

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un om nu se schimba niciodata, iar asta nici macar nu are chef sa incerce, de aceea iti spune ca vrea ca tu sa-l schimbi.

| Andreeush a răspuns:

Tu nu ai cu ce să îl ajuți.
El de ce nu merge la dentist?

| OldSoul a răspuns:

E vrajeala.
Vrea sa se schimbe doar din vorbe.
In cel mai bun caz, va ramane la fel mereu, in cel mai rau caz, raul va incepe de acum.

| Donsavas a răspuns:

Un om se schimba doar dacă vrea el, nu dacă vor ceilalti.