| Dede7747 a întrebat:

Să vă povestesc cate ceva despre minessunt prietenoasa, imi place sa ajut pe oricine are nevoie de ajutorul meu, sunt foarte sentimentala, ma atasez repede de oameni si iubesc mult. Imi place sa scriu, sa stau pe tumblr, sa citesc carti de dragoste, sa ascult muzica, sa scriu tot ceea ce gandesc atunci cand simt ca nu mai pot sa tin in mine si sa ascult ploaia. Pur si simplu iubesc ploaia, imi place s-o ascult, s-o simt, s-o admir. E ca si cum mi-as vedea lacrimile din trecut cazand din cer. ma inspira si ma face sa ma simt mai bine. Am doar 13 ani, insa m-am maturizat deja. Sunt mica de inaltime >: Imi place sa-i ascult pe cei care se simt singuri, imi place sa dau sfaturi si sa ii fac fericiti pe cei din jurul meu. Sunt o persoana foarte vesela si glumeata, chiar daca am suferit mult si uneori plang seara, ziua sunt cea mai fericita. Am un caracter frumos si puternic, sunt eu insumi si ma simt bine. Sunt putin ciudata uneori, si foarte timida cand cunosc pe cineva. Sunt diferita prin felul meu de a fi si cred ca asta ma face sa ma simt speciala. ca nu sunt ca restul. Dupa ce ma cunosti mai bine vei vedea ca sunt si serioasa si neserioasa, si matura si copilaroasa si timida dar si tupeista. Sunt zodia gemeni si e ca si cum as avea doua personalitati puppy dog eyes. Pot spune multe despre mine, dar cred ca deja am spus destul...

Cu mama nu mă inteleg bine.Ea tot timpu ma cearta zice că nu sunt in stare de nimic mă bate etc. Tata-l meu e plecat in Spania de 7 ani crying.

Am note bune la scoală ..Nu invat prost.

Plac un baiat dar nu știu dacă mă place laughing el e mai mare ca mine cred că are 16 ani tot timpu se uită la mine laughing si el parcă e diferit..Adică azi eram in parc si a venit tata-l lui si la batut i-a dat cu pumni in burtă mi-au dat și lacrimile crying el e ca mine rade tot timpu, chiar dacă e trist l-am și pupat dar a fost o provocare✌.
Nu prea am *prietene* prietenele mele tot timpu rad de mine nu le pot numi prietene eu tot timpu le fac să radă și mă pun pe mine intr-o stare proastă, eu sunt fata aia care intr-un minut e fericită si după tristă ..Am doar 13 ani dar stiu prea multe la vasta mea..Si sufar, sufar in tacere. Fara sa spun nimanui, fara sa isi dea seama nimeni. ..Nu vorbesc cu nimeni despre mine nu vreau să le dau si problemele mele..Eu tot timpu ii ascult pe alti dar nimeni nu ma asculta pe mine.

Nimeni nu cred că stie că eu plang mai tot timpu dar cand sunt cu cineva zambesc sunt nebună dar după cand sunt singură plang.

Răspuns Câştigător
| Stefxn a răspuns:

N-ai precizat intrebarea, dar presupun ca vrei un sfat in legatura cu situatia ta. Neintelegerile dintre parinti si copii sunt cele mai des intalnite si persistente, uneori copilul fiind vinovat, alteori parintele, in cazul prietenului tau presupun ca iti dai seama usor in ce caz ne aflam. In perioada adolescentei eu spun ca e foarte important sa ne cunoastem pe noi insine foarte bine si sa ne dezvoltam modul de gandire propriu si sa nu mai fim mai mereu sclavii parintilor, dar sa nu le ignoram nici vorbele sau sfaturile. Ai spus ca ai pe tatal tau in Spania, in cazul in care esti intr-o relatie buna cu el ai putea sa inveti spaniola, sa ajungi sa-ti contruiesti propriul viitor, ca de exemplu, sa mergi sa locuiesti in Spania daca simti ca problemele din jur te coplesesc. Important la varsta ta e sa inveti bine la scoala pentru ca in viitor iti vei da seama ca iti poti croi un drum frumos in viata daca te sustin studiile din urma.