| ochioasa a întrebat:

Buna,saptamana viitoare am excursie la Brasov (de 3 zile), avand in vedere ca e prima excursie la o distanta atat de mare nu prea stiu ce lucruri va trebui sa-mi iau( haine, mancare...) Va rog sa imi dati cateva sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi i-aţi şi tu haine mai groase (geacă,bluze,pantaloni lungi etc)i-aţi şi mai subţiri(tricouri,pantaloni scurţi etc.)dacă plouă să ai umbrelă sau pelerină,să ai adidaşi sau teneşi... pune-ţi sandwich-uri, ceva de ronţăit pe acolo, dacă e nevoie pune-ţi cearceaf, pernă etc.(nu e nevoie la toate taberele dar eu când am fost am avut nevoie)... pune-ţi şi o carte, jocuri în caz că te plictiseşti.O seară bună îţi doresc!

| ochioasa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult. O sa tin cont de sfaturile tale!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MihaiGe a răspuns:

Pai..haine,chestii pentru igiena, ceva mancare, apa, suc, dulciuri...mancare prefererata ps.sa nu uiti incarcatorul!

| castraveteleLoim a răspuns:

Haine,costum de baie daca mergeti la piscina,accesorii, machiaje bani de buzunar, placa de par sau ce folosesti, pijama, telefon, incarcator,casti,ochelari de soare,mancare,servetele, prosoape, periuta, pasta de dinti, shampon, sapun parfum, chestii pentru bronzat, pieptene