| Mi828 a întrebat:

Buna, Scuze ca este atat de lunga povestea dar nu stiu cum as putea sa o fac mai scurtă. Deci. Este un baiat de care imi place. Il cunosc din vară, ii fostul fostei mele cele mai bune prietene si ei au fost împreună acum doi ani jumate si acum aproape un an si ea s-a despărţit de el pentru alt baiat. Si ea imi tot spunea vara sa vorbesc cu el si chestii si ea a facut un grup cu el si cu mine si vorbeam mereu noaptea pana la 4 si chestii pana prin noiembrie. Si dupa eu si prietena mea am inceput sa ne distanţăm si ei doi sunt in aceeasi clasa doar ca la alta scoala si inca sunt prieteni si chestii si eu am inceput sa vorbesc cu el din ianuarie si suntem foarte apropiaţi si ne-am deschis unul fata de celălalt foarte repede si prietena mea se suparase la inceput pentru ca eram atat de apropiati si a spus ca daca o sa ies cu el o terminăm si gen eu cu el deja de vreo 3-4 săptămâni trebuia sa ne vedem si prima dată era dupa ore si o uitat si o zis ca si-o ajutat un prieten cu bicicleta si chestii si nu m-am supărat si următoarea data m-a pus sa vin seara la 8 cu doua autobuze vreo 50 de minute pana pe unde locuieste el si imi spunea ca ii la un prieten si ca părinţii lui il pune sa stea la cina si ca dupa vine repede si eu la 21:00 trebuia sa fiu acasa si el tot imi spunea ca vine si pe la 20:40 am plecat acasa si părinţii mei mi-au facut scandal si dupa nu mi-a mai raspuns la mesaje. In seara aia si ziua urmatoare mi-o spus ca ii pare foarte rău si chiar voia sa ne întâlnim si chestii si ca a băut cand a fost la prietenul lui si s-a simţit rau toată seara si se simţea prost pentru ce mi-a facut si l-am iertat si am continuat conversatia si seara am spus eu in gluma ca poate vin săptămâna viitoare pe la tine prin vizita si el a spus ca pot ca o sa fie acasa si chestii si a spus ca daca vreau sa vin maine la el sa ma invete sa ma joc si chestii (am vorbit cam acum o luna despre asta si mi-o spus ca mai degraba m-ar învăţa sa conduc ca ii mai usor)(atunci era duminică ) si am spus ca avem scoala (eu am aproape 15 ani si el are 16) si tot ma intreba cand vreau si la ce ora si chestii si pana la urma am spus dupa ore sa ma astepte langa un magazin si mergem impreuna. Ca sa fiu sincera nici nu ma gandeam ca ar fi o şansă ca chiar sa ne întâlnim pentru ca nu mai aveam asteptari de la el si ne-am întâlnit. Si am mers împreună la el si cand am ajuns o început sa imi arăte toate lucrurile lui, gen niste scrisori pe care le-a primit de la colegii lui intr-o excursie, desenele lui pe care le-a facut cand era mai mic si chestii si dupa prietena mea o început sa ma sune si chestii si mi-o scris pe Facebook ca am terminat-o si ca ne-o văzut si chestii. Si lui nu ii pasa si era ceva de genu degeaba spune acum ca ati terminat-o ca peste doua saptamani o sa vina inapoi la tine si dupa am inceput sa ne jucam Fifa si eram groaznica si el tot incerca sa ma ajute si dupa ma tot tachina si chestii. Am ascultat si muzica si el tot dansa si canta pe acolo (are voce ) si tot ma punea si pe mine sa dansez si nu voiam, dupa am văzut un hanorac de ale lui care i-am spus mai de mult ca ii super gay si ca i-as da foc daca l-as vedea si gen l-am luat si el tot incerca sa mi-l ia si chestii si gen ma tot imbratisa pe la spate si chestii si dupa ce i-am dat hanoracul l-o luat pe el si s-o asezat pe pat si mi-a luat telefonul si o spus ca ii al lui si chestii si nu mi-l dadea si s-a asezat gen pe spate pe pat si nu voiam sa ma urc pe el sa il iau si m-am dus pe la spatele lui. Si el cum era in fata mea s-o pus cu spatele pe mine si tot ma tachina si chestii si eu trebuia sa plec si maicamea ma tot sunase si el nu imi dadea telefonul si dupa cand mi l-a dat am spus ca plec si nu m-a lasat si gen ma tot mangaia pe spate si dupa am plecat si am incercat sa vorbesc cu prietena mea si nu voia si stiam ca o sa se supere si m-am riscat si dupa ziua următoare el nu imi răspundea la mesaje si mi-a rrăspuns la un moment dat cand l-am întrebat ce a zis prietena mea la scoala si o zis ca nimic si dupa ziua urmatoare am vorbit cu ea si i-am spus ce s-a intamplat si ca am fost la el si am jucat fifa pentru ca daca nu i-as fi spus ar fi aflat si am reusit sa ne împăcăm intr-un fel si i-am spus lui ca i-am spus si el s-o enervat foarte tare pentru ca atunci cand am fost la el am spus ca sa nu ii zica si el i-a spus altceva si eu nu stiam si dupa o zis ca daca stiai ca se va supăra de ce mi-ai mai spus sa ne vedem. Eu i-am zis ca pentru ca voiam si am zis ca ce tu nu voiai si o zis ca ii era indiferent si ca nu a vrut sa fie nesimţit si dupa am spus ca a deci ai facut-o din politeţe? Si m-a lasat pe seen. Si nu stiu ce sa cred... Gen imi place de el dar cred acum ca el nu ma place daca o zis ca o făcut-o sa nu fie nesimtit. Dar poate a spus-o la nervi pentru ca s-a supărat ca i-am spus prietenei mele.Si nu stiu ce sa fac.Imi place de el si mi-am cerut scuze... Si pana la urma eu am glumit cand am zis ca poate o sa trec prin vizita săptămâna viitoare si el m-a chemat, nu l-am obligat in vreun fel si el m-a intrebat dupa daca vreau sa vin la el.Credeti ca ma place? Raspundeti-mi va rog. Si multumesc ca ati citit pana aici.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îți dai singură seama că nu te place. Probabil te vede doar ca pe o prietenă. A meritat să te cerți cu o prietenă pentru el?
Data viitoare încearcă să scrii mai atent, cu semne de punctuație și propozițiile să nu fie așa lungi că nu se mai înțelege nimic.
Și nu mai scrie "gen" că devine enervant.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

1. Esti o prietena extrem de groaznica si o persoana deloc demna de incredere, prietena ta iti spune ca o deranjeaza ca sunteti apropiati si tu ce faci? Te duci si te vezi cu el pe scuns, bine ar face sa stea departe de oameni ca tine, esti efectiv de o falsitate gretoasa, meriti sa ramai singura, peste ceva timp ce faci? Ii furi direct iubitul cat sunt impreuna?
In fine, ti-o primesti singura cand o sa ramai panarama cu care si-o ard fostii lor si fara prietene
2. tipu asta a profitat de tine ca te-a vazut prostanaca si destul de lesinata dupa el si cand i-ai mai si zis ca vrei sa te duci acasa direct te-a luat cu speranta ca ajunge sa f.a si el ceva, motiv pentru care incepuse sa te mangaie si chestii si dovada a atitudinii total indiferente fata de tine de dupa. BRavo, ti-ai tradat prietena pentru unu care te vede fix ca pe o gaura usor de obtinut, sper ca esti fericita.

| Mi828 explică (pentru Adry05):

1. Au fost împreună acum 2 ANI. Si nu am facut-o pe ascuns. Vroiam sa ii spun dar ne-a vazut. Ce vroiai sa ii fac? Si nu sunt falsa.

| Adry05 a răspuns (pentru Mi828):

Nu conteaza, puteau sa fie impreuna si acu 10 ani, tot fostul ei e si se vedea clar si ti-a zis clar c-o deranjeaza ca ai contact cu el, deci da, faptul ca a fost acu 2 ani e total irelevant si imi pastrez parerea. Minte-te singura ca nu esti falsa, da sa nu te miri cand o sa ajungi sa nu mai vrea nimeni sa stea in preajma ta.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Parcă ai scris o carte rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat