| OnlyOneQues a întrebat:

Buna seara,

Am de cateva zile o problema de incredere in cel mai bun prieten. Mai exact in urma cu vreo 4 zile am cam exagerat cu bautura la el acasa, nu a fost prima data si mereu am apreciat la el faptul ca avea grija de mine si mereu am tinut sa ii multumesc pentru asta si sa ma revansez in alte feluri. Zilele trecute bausem ceva mai mult iar el ceva mai putin decat mine. Sunt suparat pe mine ca sa ajuns la situatia asta dar si pe el ca m-a lasat sa plec fara a se intreba macar cum voi ajunge acasa avand in vedere ca stau la distanta mai lunga de el si eram acolo cu masina.
In trecut cand se mai intampla asa ceva ma oprea la el, nu ma lasa sa plec dar de data asta nu a intrebat nici daca am ajuns bine acasa.
E normal sa imi pun semne de intrebare fata de el sau sunt doar eu de vina ca s-a ajuns la asta?
Un raspuns din partea voasta m-ar ajuta foarte mult sa inteleg situatia si sa stiu ce ati face voi in locul meu.
P.s nu am vb cu el de treaba asta nu vreau sa se simta obligat cu ceva fata de mine sau sa il pun intr-o situatie proasta.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ce inseamna asta? El nu este obligat sa atinga asteparile tale, poate sa faca ce vrea. Bucura-te ca a fost amabil cu tine in tot acest timp. Iar daca de acum nu o sa mai fie... asta este, nu este niciun lucru rau, este alegerea lui, este un om liber, nu ar trebui sa te superi pe el.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Prietenul tau nu are nici o vina sau raspudnere pentru tine!
Tu esti 100% responsabil pentru deciziile luate in viata, inclusiv bautul sau sofatul in stare de ebrietate.
Nu poti sa acuzi pe nimeni ca nu are grija de tine, ca nu amie sti copil mic!