| lamasanustefan a întrebat:

Bună seara.
Am o întrebare pentru toată lumea de aici.
Voi de la câte pahare de Vin vă îmbătați?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la jumatate de pahar de vin, fiindca nu sunt bautoare.

| mastadont a răspuns:

În cazul vinului depinde în mare măsură de vechime și de tărie. Am băut un vin vechi de peste 10 ani și m-am îmbătat de la 2 pahare dar am băut și vinuri de la care nu am avut nimic după 6 pahare.

| Eireann a răspuns:

Hmmm, de obicei stiu sa ma opresc din baut cand sunt un pic ametita fiindca nu imi place sa ma imbat. Cam 2 pahare, 3 e prea mult.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu beau de fel. Cu un pahar de Jack Daniels duc o seara întreaga laughing)

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Băusem jb cu zahăr pudra era sa dau colțul ))))

| LilWatamaloon a răspuns:

Nu beau vin, prefer berea, în special cea brună.