| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu dulciurile...in ultima vreme mananc f f f f f multe, si seara, si noaptea.
Faza e ca mancare numai dulciuri, mancare gatita nimic...toata ziua o tin cu dulciurile.
Credeti ca daca as incerca niste crom mi s-ar diminua aceasta pofta?
Voi ati incercat? exista efecte secundare?

3 răspunsuri:
| StopTheWar a răspuns:

Hmm.iti zic sincer.Stii care e cea mai buna solutie? Incerci si te abtii.In loc de o bomboana mananci un mar.Ai sa vezi ca se poate.Sanatate!

| teador a răspuns:

Si eu am inebuni zilele astea cu dulcirile nu stiu ce am...am pofta rau

| Mosotti a răspuns:

Poti sa mananci daca nu te ingrasi (insa sigur te vei ingrasa), si daca te speli pe dinti f bine imediat dupa ca sa nu faci carii.
Sa nu ai diabet! Ca si diabetul da pofta exagerata de dulciuri, fa analizele.

Eu nu am incercat crom, poti incerca. Vezi macar daca merge, si dupa aia discuti cu un specialist ce si cum.