| matyly a întrebat:

Am o problema si as avea nevoie de niste sfaturi. Am un prieten. 18 ani aproape iar eu 17. Problema este ca nu prea vorbim..adica vorbim pe mess sau pe facebook, dar nu asa mult pe cat as vrea eu. Nu ma prea suna. mereu e ocupat este la fotbal sau este cu prietenii lui. Ideea e ca sunt orgolioasa si daca nu ma suna el..eu nici atata. I-am explicat aceasta situatie..adica i-am spus ca trebuie sa sune mai des. Si a spus ca se revanseaza. Zis si facut si acum e la fel.dar ma suna de 2 ori si vorbim 2 minute.E aiurea. Am fost certati ceva timp, de curand ne-am impacat. Astept o parere  Multumesc. Stam la 10 km unul de celalat, dar ne vedem des.

4 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Ar trebui sa lasati amandoi din orgoliu.
De asemenea, lasa-i libertatea de care are nevoie, sa nu-ti reproseze ca il "sufoci". happy

| matyly explică (pentru LolaLollita):

Ideea e ca nu vorbim..deci nu cred ca am cum sa-l sufoc.

| LolaLollita a răspuns (pentru matyly):

Spune-i din nou, vorbeste cu el, explica-ihappy

| Ironicnαme a răspuns:

Totul vine de la sine. Prin revanşat am înţeles că el te va suna. Dar dacă nu a făcut-o, înseamnă că nu îi place să comunice la telefon, pe facebook sau mess. Poate el vrea ca totul să decurgă în realitate, nu trebuie să iei totul foarte grav. Trebuie să fii calmă şi să îl laşi pe el să contribuie la relaţie, altfel va încerca să scape de tine pentru că va înţelege că eşti sufocantă!
Baftă!