| Stefann777 a întrebat:

Am o problema. Sunt clasa a 10-a, profil mate-info, si vreau sa merg la olimpiada la informatica, adica sa fac performanta. Eu nu sunt foarte bun, asa ca as vrea diferite lectii, vreau sa incep de la inceput, asa ca orice carte, orice site, orice lectie despre C++ si poate o programa pentru olimpiada m-ar ajuta. Eu n-am gasit inca ce trebuie, dar caut si banuiesc ca imi ve-ti face treaba mai usoara.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La olimpiade nu ai nevoie de c++ ci de pseudocod si algoritmi.

| Stefann777 explică (pentru suntserios):

Da, dar pentru olimpiada, trebuie sa stii si materia de clasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ma indoiesc ca materia de la clasa consta in limbajul c++. Asa doar puneti in practica ce invatat in pseudocod si algoritmii.