| Iustin15 a întrebat:

Am observat ca lumea din jur, aproape toata lumea, pana si cei din familie nu ma suporta. Toti cred ca ar vrea sa ma duc "d.". Pana si cei din liceu imi spuneau ca s-au saturat de mine, ca nu ma mai suporta(colegi, profesori). Si cei cu care faceam naveta la liceu, iar vroiau sa scape de mine. Si acum pana si cei din apartamnet cu care stau (colegi) nu ma suporta, unul m-a intrebat" De ce nu te sinucizi? Ai face un bine societatii. Stiu ca problema este la mine, dar nu stiu din ce cauza. Eu am trait multe lucruri negative inca de cand eram mic (Batai, injuraturi, jigniri, umiliri) eram des izolat de catre mama si nu ma lasa sa ies sa-mi fac prieteni, si pot spune ca nu sunt cea mai pozitiva persoana, deoarece sunt foarte sensibil si ma supar din orice. In plus nici comportamentul meu nu e foarte ok, pentru ca nu am fost prea bine educat din punct de vedere social. Nu prea imi dau seama ce fac gresit(nu vorbesc urat, nu ma comport urat, nu prea stiu bunele maniere) in schimb sunt foarte retras, inchis in mine, cocosat, neingrijit uneori si suparat/nervos (simt toate furia aia adunata in mine cat un bloc intreg de 4 etaje si nu pot sa o exprim, de parca am fost dresat numai sa incasez si sa nu fac nimic in privinta asta, daca cineva ma injura sau ma bate, eu nu am puterea sa fac nimic ca sa ripostez, de parca sunt blocat psihic). Cand intalnesc o persoana noua ma gandesc ca nici ea nu ma va suporta si e pregatita sa ma raneasca. Azi un om in autobus a zis ca mi-ar trage o mama de bataie, desii nu ma cunostea. Toti ar vrea sa ma bata. Ca cica merit o bataie zdravana. Fetele de obicei ma plac laughing
Am scris aici ca sa-mi exprim furia in scris si cu ocazia asta sa primesc un sfat bun de urmat.

3 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Te contrazici singur prietene!
Ori este despre altcineva ori ai pus o intrebare asa la oha, dupa cum ai scris se vede ca stii prea bine ce ti se întâmplă, si cand stii prea bine, atunci stii si cum sa iesi din situație.
Deci de fapt ce vroiai sa ne întrebi?

| simplegirl2 a răspuns:

Pai,e adevarat ce ai scris aici? daca toti nu te plac si nu te resping atunci cumde fetele te plac?

| Iustin15 explică:

Multumesc de ajutor happy