| darius850m98992 a întrebat:

Buna seara.
Am si eu nevoie de ajutorul vostru.
Sunt si eu la Dinu Lipatti, si am atestatul acum, cine imi fac si mie un cuprins pe tema "Cantecul Lautaresc"? Decat tema, ca ppractic dupa caut eu rezumate si d atea sa scriu...
Trebuie sa cuprinda, Capitolul I (4-5 supuncte), Capitolul II ( 2-3 supuncte). Multumesc frumos.
Cel mai bun are funda.

1 răspuns:
| LightshotPumnalXZXZ a răspuns:

Trebuie sa cauti despre istoria acestuia si scrii cum ai spus si tu un rezumat despre ce inseamna acesta.In introducere scrii desspre ce inseamna acesta, acesta fiind cuprins in capitolul 1.Capitolul 1 trebuie sa contina inceputul istoriei cantecului lautaresc, cu detalii, pana ajungi undeva pe aaproape la mijlocul etapei evolutiei acestuia in present.Capitolul 2 trebuie sa contina evolutia de la mijloc pana in present si trebuie sa scrii cum este acesta in present si sa precizezi cantareti ce au pus bazele cantecului lautaresc si cantereeti renumiti, iar la sfarsit spui care sunt antaretii din present, si cat de popular este in present cantecul lautaresc.Cred ca te-am ajutat sa faci un cuprins. Sper ca ti-am fost de folos.O zi frumoasa! Oricum si eu vreau sa dau la Dinu Lipatti.