| RusCristina a întrebat:

Buna seara, am și eu o întrebare: Daca m-am mutat cu iubitul meu și părinții sunt de acord, are poliția ce sa ne facă sau lui are ce sa îi facă?
Menționez că am 16 ani aproape 17 fara 4 luni.
Aștept răspunsuri cât mai repede, va rog frumos!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are ce vă face DACĂ intr-adevar parintii si-au dat acordul. Problema e din ce traiti.
Mai rar parinti ca ai tai sa ii doara undeva de copilul lor.

| ania a răspuns:

La vârsta asta va puteți căsători daca El este major. Politia nu are nimic dar sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de Creator și nu aduce fericire.

| Violleta2022 a răspuns:

Politia va actiona numai daca parintii nu sunt de acord si fac reclamatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat parintii si au dat acordul ce sa mai faca politia?

| haileewatson a răspuns:

Au ce sa faca doar daca parintii tai fac reclamatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa rămâneți cu burta la gura de mici.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Din moment ce și au dat acordul, nu cred ca au ce face mai ales dacă nu te lauzi la unul și la altul cu asta și fix aia sa meargă la politie sau ceva.
Bineînțeles că răspunsul acesta reprezinta doar punctul meu de vedere și nu o informație știuta ( pentru asta, poți cauta și pe google, cu siguranță o să găsești tu un răspuns).

| Fonk a răspuns:

Daca el e major, poliția (chiar daca nu parinti, si declara alt cineva), politia are dreptul sa te iee pentru ca esti minora si trebuie sa fi supravegheata, iar cum legea vede ca nu stai langa tutore legal, te ia pe sus, iar pe el il baga in puscarie. Sper ca te-am ajutat.