| LarissaLary189 a întrebat:

Am si eu o problema. In trecut am tot facut niste prostii de genul ca ma prindeau ai mei ca vorbesc cu baieti si chestii d-astea. Iar acum nu mai am telefon de vreo 1 luna si sunt disperata ca nu pot intra pe Instagram sau sa pot sa fac ceva. Tin sa mentionez ca mama nici nu vrea sa se gandeasca la un telefon iar tata e plecat in strainatate iar daca ii spun ideea mea de a-mi lua un telefon..nu stiu daca ar reactiona ok. Ce trebuie sa fac sa ii conving sa imi dea macar telefonul meu vechi? Nu am pretentii sa imi ia si telefon nou, ar fi si culmea laughing)

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. incearca sa-ti mituiesti mamica cu niscai note de 9 si 10 luate pe bune. 2. incearca sa rezolvi tu cateva din treburile gospodaresti, ca sa ii dai mai mult timp de odihna mamei tale. 3. pune elodiile indragite de maa ta, cu putin timp inainte de a veni ea de ma serviciu si regateste ceea ce-i place ei (clatite, crema de zahar ars etc, etc)

| LarissaLary189 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Doamne fereste sa se intample asa, sa gatesc eu.dau foc la casa, sau daca ma apus sa fac curat..mai mult fac dezastru decat curat. Dar sa iau note bune ar merge dar degeaba...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Nu minti! tot cartierul te stie ca buna gospodina! sa ma chemi la inghetata de vanilie!

| LarissaLary189 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Rezolva cu mesajele si da mesaj in privat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LarissaLary189):

TPU nu-mi permite sa fac alte setari; am incercat de minim 15 ori. :'(

| LarissaLary189 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Atunci..de ce VALCUANDREI1994 a reusit sa schimbe setarile si tu nu poti? Comunica cu el sa vezi cum a facut el si incerca si tu. fi baiat destept

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e trist ca esti disperata doar pentru ca nu mai ai acces la un site cu poze?

| LarissaLary189 explică (pentru suntserios):

Nu era vorba ca sunt disperata de asta. Ci ca vreau si eu un telefon...ce stii tu...

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Cel mai simplu este sa faci rost de un papagal si dupa aceea sa il vinzi. Dupa ce vinzi papagalul faci rost de bani si cu banii iti poti cumpara un telefon nou-nout. Nimic mai simplu.

| LarissaLary189 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Si ce o sa zica ai mei? Trebuie sa am acordul lor sa imi iau telefon nou..Si in primul rand aveam iPhone 7+ la ce imi mai trebuie telefon nou?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Ca esti o fata responsabila laughing Doar nu o sa ii spui de planul tau.

| LarissaLary189 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Eu responsabila? Nici gand... laughing) iar apoi daca vede mama telefon nou, direct pe geam ajunge telefonul meu nou, iar daca mai fac si pe victima, ajung si eu pe geam laughing)

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Macar ai sanse sa te transformi in Super Girl.

| LarissaLary189 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Macar ajung sa zbor, cert e ca de mult vreau sa zbor, iar acum o sa am ocazia. Dar faza e ca stau la etajul 6 laughing)

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Mi se pare curios ca numai noi doi scriem... Poate se mai baga cineva in seama si ofera o solutie credibila si bemefica, nu un sfat distructiv.

| SkandallKamataru a răspuns:

Cati ani ai?

| LarissaLary189 explică (pentru SkandallKamataru):

Ce conteaza cati ani am? Am 14, fac 15...