| Andrei_Razvan_1995 a întrebat:

As dori si eu sa stiu cateva lucruri despre Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu" din Sibiu. Termin a 12-a anul acesta si vreau sa stiu daca ma pot inscrie acolo si ce beneficii am terminand 3/4 ani (cati sunt) de studiu, si daca exista taxa care trebuie achitata pe semestru.
Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| gHioo a răspuns:

Pai ai beneficiul de a lucra in armata ca ofiter,un serviciu destul de sigur,nu ai mare lucru de facut fata de cei de la Politie, salariul este bun, chiar spre foarte bun, o viata destul de activa, cu unele peripetii etc..Informaza-te si tu mai bine(foarte bine) de la cadre militare, si normal nu ar trebui sa platesti nici o taxa pe semestru, M.A.p.N.plateste tot.