| nuvreausaamnumedeutilizator a întrebat:

Buna seara, as putea spune, va rog ajutati-ma si pe mine. Am inceput sa vorbesc cu o colega ceva mai mult decat cu restul cand am inceput scoala online si eu am inceput sa simt ceva pentru ea dar ea are alta orientare sexuala. Am inteles ca este pan, i-am recunoscut ca simt ceva pentru ea doar ca ea credea ca fac misto de ea si era genu ca la mine nu tine nimeni si mi-a aratat o fata o prietena buna chiar doar ca chestia era ca fata era lesbiana si fetei de care imi place mie ii placea de fata lesbiana doar ca ii era frica sa-i zica. Am stat doua nopti cu explicandu-i sa recunoasca ca o iubeasca si abia am reusit sa o conving. Dupa totul mergea ca inainte, trimiteam chestii funny si tot genul pana cand eu am cam gresit, zic eu si ziceam chestii gresite. Vreau sa mentionez despre orientarea ei sexuala si chestii doar ca zic eu am gresit uneori si am decis ca in seara sa-mi iau la revedere printr-un mesaj spunandu-i mare parte cand vorbesc cu ea ma comport altfel si mie nu-mi place fiindca nu ma reprezinta modelul asta de caracter. Simt ca n-am facut ceva bine si nu stiu daca sa-i dau mesaj ca-mi pare rau sau o chestie de genu fiindca eu unu cred ca mai sunt ceva pentru ea dar nu prea cred ca am sansa odata ce este cu fata aceea... Ma ajutati va rog? Daca veniti cu mistouri sau chestii de genu nu imi sunteti de ajutor. Seara buna!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da las-o și gata, e clar că doar o prietenie nu vrei și atunci ce rost mai are să-ți bați atât capu? rupi contactu și aiae

| Michaeel a răspuns:

In primul rand, abia am înțeles ceva din tot paragraful scris de tine, mai pune și tu o virgula din când în când. Pansexualitatea, este o orientare sexuală din spectrul multisexualității, alături de identități precum bisexualitatea și polisexualitatea. Aceasta se referă la capacitatea de a simți atracție sexuală față de oricine, indiferent de sexul biologic și de identitatea de gen a acestuia. Faptul ca ea este pan nu este o scuza sa nu te placa, dat find ca pansexuali simt atracție către orice gen, inclusiv cel masculin. Normal ca ea simte ca tu o iei la mișto, toți băieți zilele astea fac glume ca plac o fata doar pentru atenție sau doar ca se simta relevanți. Dacă fetei nu ii place de tine nu poți face nimic altceva decât sa treci peste și sa accepți ca ea place pe alt cineva. Nu cred ca ai procedat corect când ți-ai luat la revedere, puteai sa iti spui sentimentele sincere si poate asa te credea. Poți fi prieteni chiar dacă ea e pan și ii place o fata, ca doar acum nu ești homophob, nu?