| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, asta seara am aflat ceva care cred ca nu trebuia Sa aflu mie tare greu sa cred nu pot vorbi cu nimeni asta sau cui sa ii cer o parere doar voua...am aflat ca tatal meu o inseala pe mama mea,nu stiu ce sa fac cum sa reactionez el nu stie ca stiu, si nu stiu daca sa ii spun sau nu mamei mele cu toate ca mie tare greu sa nu ii spun, plang si ma gandesc ce as putea face? mi.e sa nu se destrame daca o sa afle familia ca nu imi doresc asta offf

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spune-i tatalui tau ca stii despre aceasta problema si poate de rusine va renunta. Dar nu-i spune cum ai aflat, ca sa poti urmari cum evolueaza treburile.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cel mai intelept e sa stai deoparte si sa nu te intereseze. Mai ales fii impartiala daca iese cu scantei. Asta e tot ce poti face spre binele tau si sa nu complici situatia dintre ei.

| Staind a răspuns:

Fa liniste. E cel mai bun lucru de facut.

| christall a răspuns:

Nu trebuie sa te consumi. Stiu ca e greu. De spus mamei tale nu te-as sfatui. Incearca sa vorbesti cu tatal tau sau vezi cat e puternica e legatura asta. E doar o aventura? Daca e asa, poti sa stai linistita. Barbatii mai fac asa, dar tot acasa vin. De unde ai aflat?

| angelica02 a răspuns (pentru christall):

Dupa Facebook avea o conversatie cu ea ...ma gandeam dar nu ma asteptam

| christall a răspuns (pentru angelica02):

Daca era pe Facebook. aventura se consuma si in afara? S-au intalnit? Sau se cunosc de la munca si vorbeau pe net? Fii un pic detectiva. Daca ai tai se mai iubesc, se mai poate face ceva. Sper ca astazi esti mai bine. Stiu cum e, tot universul ti se pare ca ti se naruie.

| LexiEla a răspuns:

Daca s-a ajuns pana aici inseamna ca ai tai nu prea se inteleg. Tie ti.ar placea ca in viitor sa te insele partenerul si sa nu aflii? Mama ta nu trebuie tinuta de proasta. Eu una baie scrie (la calculator) biletele gen "stiu ce ai făcut"/"sotia ta va afla de la mine daca nu ii spui tu" si sa le trimiti anonim lui taica.tu. E o idee tampita, dar macar e ceva. Eu zic sa vorbesti cu maica.ta

| pqGro a răspuns:

Eu sunt in situatia asta de 6 luni. Si eu am descoperit ca tata o insela pe mama, si am vorbit cu ea. Insa mama nu a reactionat instant. Acum sunt pe cale de divort ai mei, dar nu este vina mea. ei doi oricum nu se intelegeau. Incearca sa vorbesti cu mama ta si sa ii explici. Ei vor rezolva treburile intre ei. Bafta!

| angelica02 a răspuns:

Cum sa fac liniste eu vb serios e o problems serioasa