| mironiucadutzza a întrebat:

Ce faceti? Cine ma poate ajuta cu niste statusuri de tristete,nepasare,despartire, dispret? poate sa fie si de iubire cateva? dau fundita plszz

3 răspunsuri:
| CupcakkeCaffe a răspuns:

Am fost dependenta de parfumu tau, acum poti sa pleci ca mi-e sila, zau!
Ti-a zis ca nu e la fel ca celelalte, ti-a zis ca intr-o zi poate o sa-ti arate!
Mereu imi reprosezi ca sunt indiferenta, da oare nu tu m-ai invatat sa fiu asa?
Realitatea bate platoul de filmare. viata e frumoasa fara efecte specialehappy
Si eu gresesc, ranesc, mint, dar atunci cand spun ca-mi pare rau...chiar imi pare rau.
Daca drumul pe care erai s-a inchis, poate ca nu era drumul pe care trebuia sa mergihappy!
O doare indiferenta ta.Habar n-ai tu ca inca nu te-a putut uita...
Nu ma mai baga in aceeasi oala cu fostele tale. Nu ma compara ca asta doare cel mai tareoh go on
Si e mereu cu zambetu pe buze, nu se lasa captiba in visele confuze 8-)
Daca ai sa vezi vreodata realitatea...sa stii ca am acelasi numar de telefon...
Stai calm baiatu`, s-a terminat, nu mai sunt proasta de altadata, destul am suportatoh go on
Baiatu: Cine te-a suparat o sa-l omor!
Fata: Sinuciderea este teribila!

| Assiral a răspuns:

Astăzi pur şi simplu nu-mi pasă. Mâine nu ştiu ce va fi...

Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

Priveste`ma in ochii sa intelegi sentimentele pe care nu pot sa ti le spun.

Uita`te la poza mea! Nu e nimic ciudat. Doar eu! Si totusi. uita`te mai atent! Ai observat? E fiinta pe care tu o iubeai candva!"

II ignoram pe cei ce ne adora ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

# Şi cine te vrea diferit,nu te vrea deloc.

Tu pleci fara sa plangi, fara regrete si ai uitat, iubirea noastra se pierde, ai gresit, ai distrus ceva frumos, ai ranit un destin, ai dat totul pe dos.

El: Nu sunt ca alţi băieţi, crede-mă
Ea: Iar eu nu sunt aşa de naiva ca alte fete, crede-mă

Cuvantul NOI nu mai exista,ramane intre noi o poveste trista.

Poate că uneori este mai bine să nu ştim unele lucruri, să nu putem atâtea întrebări. Pentru că nu întotdeauna primim răspunsurile dorite.

Ști că tu mereu ai fost pe primul loc și că ai avut mereu prioritate în inima mea. Ști că tu mereu îi spuneai minții mele ce să facă, dar ști. oricât de mult te-aș iubi, n-o să-mi las niciodată prietenii pentru tine.

Menirea unora este cea de a suferii toata viata, si a zâmbii ironic la final.

Imi tremura mainile, degetele imi sunt amortite, vreau sa vorbesc cu el, buzele imi sunt lipite!

Că m-ai rănit îți pare rău și-ai vrea să fim din nou împreună...dar ști, viața merge înainte iar eu nu vreau să stau în urmă

Și de unde să știu eu frate?! Nici dracu' nu-și dădea seama că tu îți bați joc de toate

Ca amintirile raman indiferent de ce-ar urma.
Poti sa rupi si pozele. Le vei lipi n-apoi candva.

Lumea poate să vorbească mult şi prost.şi să-ţi spună că m-a văzut cu vreun fost, tu ştii foarte bine ce e în inima mea şi cât te-a iubit ea.

Eu o să fiu a ta, chiar de nu mai suntem împreună. Căci între noi nu a fost joacă, nu pot să mă comport de zici că ar fi fost o lună

Locul tau in inima mea, nimeni nu-l va ocupa. Esti singurul meu barbat, cand te vad eu fac atac

Ma gandesc ca mi-e mult mai bine fara tine. Cand eram impreuna mereu plangeam, stii bine.

| Alicutz a răspuns:

Http://statusbun.com/? cat=10 uite aici un site cool care te-ar putea ajuta;)