| HaiCaDa a întrebat:

Bună seara. În aceasta seara mă aflam intr-o agenție de pariuri(eu nu am 18 ani) cu un prieten(el are 18 ani) a intrat politia ne-au scris numele pe o agenda mie mi-au făcut o perchezitie. Ce se poate întâmpla. Un băiat care era în agentie mi-a spus ca am scăpat ieftin și ca puteam sa iau 500 mil amenda.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu-ti face nimic, ca nu are ce. Daca te prindea pariind, cel mult amenda agentia de pariuri ca ti-a permis asta.
Oricum "perchezitia" de care spui e abuziva si a profitat de voi ca ati fost fraieri si speriati. Eu zic ca ati putea trece pe la o sectie de politie sa le faceti o reclamatie pe tema asta.

E ca la cumparatul de tigari, daca esti minor, nu te amendeaza pentru ca tu cumperi, ii amendeaza pe cei care iti vand.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este! Tu nu aveai ce cauta in agentia de pariuri fiindca esti minor si nu este legal sa intrii intr-o agentie de pariuri, in cluburi, puburi, crasme, discoteci samd.
Asta ca sa vezi ca exista Politie care isi face treaba, conform legii.
Chiar ai scapat usor de data asta, ca data viitaore daca aplica legea, risti sa te trezesti cu amenda de cateva sute de lei, (ca milioanele nu mai sunt in uz de 10 ani si nimeni nu mai foloseste banii vechi).

| darrio2007 a răspuns:

500 mil amenda? Unde te crezi, in Las Vegas? Ai scapat. A doua oara nu mai scapi.

| Holiday a răspuns (pentru darrio2007):

"Ai scapat. A doua oara nu mai scapi."

De la ce sa scape?

| darrio2007 a răspuns (pentru Holiday):

De vreo amendă, daca te gandeai bine.

| Holiday a răspuns (pentru darrio2007):

Amenda pentru ce?!