| RalucaStefaniaMaria a întrebat:

Bună seara! In iulie fac 1 an de când am 2 perusi, desi nu sunt prea atrași de mine. Merg în fiecare zi la ei, le dau de mâncare, apa le fac curat si ma joc cu ei.Nu ii strâng de gât sau de picioare, ei se suie pe degetul meu, iar eu ii mângâi pe burtica, deși prietena mea are la fel 2 perusi,face exact ce fac si eu,dar perusii ei sunt foarte foarte atrași de ea, se suie pe capul ei, pe mana ei, o lasa sa ii tina in mana si nici nu o pisca.Ce pot face ca perusii mei sa fie atrași de mine asa cum perusii prietenei mele sunt de ea?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GabrielZane123 a răspuns:

Salut! Am și eu un personaj care are aproape 1 un și jumătate și este la fel ca al tau. Eu am mai citit ca trebuie să stai pe lângă ei adică cușcă să fie lângă tine mai mult timp și să te joci cu el de fiecare dată când ai timp nu doar atunci când îi dai de mancare. Dacă asta nu merge inseamna ca poate au alte preocupări cum ar fi împerecherea sau alte chestii. Sper ca te-am ajutat