| flavius123456789 a întrebat:

Buna seara, ma numesc Flavius sunt din Timisoara si am 19 ani.
De curant parintii mei au plecat din taraiar eu am intrat intr-o,,belea,, ...am nevoie de 350 lei pana miercuri si nu stiu cum sa fac..va rog din suflet ajutati-ma cu o idee..va rog mult..am 2 facturi neplatite plus penalizari in valoare de 430 lei..mai am nevoie de 350 lei pana miercuri altfel ma vor da in judecata..va rog mult dati-mi o idee..va implorsad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mde! Nu știu ce să mai spun... Nu poți discuta cu aceia la care ai facturi neplătite? Sau să le ceri urgent părinților, bănuiesc că sunt la muncă. O să te certe ei, dar n-o să te lase așa... Prin Western Union primești banii foarte repede.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Du-te la toate neamurile și la toți prietenii, spune-le așa cum ai scris aici. Angajează-te să restitui banii prin diverse munci, dacă nu poți face altfel. Nu împrumuta de la străini, de la țigani, de la cămătari, că vei da abia atunci de belea mult mai mare, poți rămâne fără casă ori să te schilodească.
Fii mai cuminte, sunt sigură că ai tăi ți-au trimis bani și i-ai cheltuit pe prostii.
Du-te la primărie, la ăia cu protecția socială, explică în ce situație ești și cere ceva de muncă. Mai bine mături străzile decât să rămâi fără casă...

| flavius123456789 explică (pentru anonim_4396):

Am fost astazi la primarie, am fost la aia cu ocuparea fortei de munca si mi-au spus asa:ne pare rau nu avem nimic momentan dar poti sa te treci pe lista te vom contacta in 5-6 zile lucratoare...eu miercuri am nevoie..nu stiu ce sa fac..naiba m-a pus sa cheltui banii aiureacrying

| anonim_4396 a răspuns (pentru flavius123456789):

Rudele, prietenii, vecinii?

| flavius123456789 explică (pentru anonim_4396):

Care rude?sadbunicii care o duc destul de rau..atat..cu vecinii nu vorbesc si prietenii imi spun ca m-ar ajuta dar nu au cum.