| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot confrunt cu o problema.
Cand sunt nervoasa, incep sa vorbesc foarte urat, si nu e tocmai frumos pentru o fata, ca sa injure. Tocmai de aia as vrea sa ma pot controla.
Am incercat sa ma controlez, dar cand sunt foarte nervoasa, nu mai gandesc, si mi-o ia gura pe dinainte.
Niste sfaturi?
O seara buna!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Alegeti niste versuri preferate, si cand simti apropierea,, furtunii,, recita-le in gand, incercand sa te deconectezi de la situatie.

| AndreeaIII a răspuns:

Si eu sunt exact in aceeasi problema. Puneti un cuvant de baraj cum ar fi mar, sau sarat, si cand te enervezi incearca sa folosesti cuvintele astea in loc de injuraturi, la mine functioneaza:-)