| croissant a întrebat:

Buna seara, mi-am luat o baterie externa. Intrebarea mea bateria externa va fi mereu incarcata? Nu se duce bateria? Si daca se duce cum incarc? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bateria externa/suplimentara este de fapt un acumulator care se descarca dupa un anumit timp/ore de utilizare. Pentru a deveni din nou functionala necesita reincarcarea sa prin intermediul/ajutorul unui incarcator conectat la priza. Trebuie avut in vedere ca respectivul incarcator sa aiba caracteristicile care sa ofere capacitatea necesara de a nu fi suprasolicitat si din acest motiv sa se distruga rapid.

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

O incarci cu un incarcator de telefon care corespunde in mufa cu bateria. Trebuie sa tii cont si de amperajul bateriei, sa fie similar cu cel al incarcatorului - nu mai mic, pentru ca risti sa se defecteze in timp.