| anonim_4396 a întrebat:

O sa incep prin a va spune ca am 14 ani, ca sa nu ma intrebati mai apoi.
Nu stiu ce se intampla cu mine in ultimele 2-3 zile, ma simt destul de balonata si am dureri abdominale, de stomac cred. Ce e drept e si faptul ca am mancat cam haotic in ultimul timp, de frica sa nu ma ingras si nu am un regim alimentar tocmai cum trebuie. Astazi de exemplu, am facut putina miscare, dupa care am vrut sa mananc, si am avut greturi, ma durea capul si am vomitat tot ce am mancat. Durerea de stomac persista si incep a crede ca am ulcer ( nu stiu de care, dar am auzit ca e de 4 feluri). Inca nu i-am zis mamei de asta, dar si e tot imi bate apropouri ca mananc foarte putin si o sa fac ulcer intr-o zi.
Acum stiu ca o sa ma injurati, dar cea mai mare teama a mea este faptul ca o sa ma ingras ( asta daca am intr-adevar ulcer). Am fost dintotdeauna obsedata de greutatea mea si duc un razboi mare cu cantarul de fiecare data, si de aceea va intreb: tratamentul pentru ulcer, adica vitaminele care iti ajuta stomacul sa se refaca, ingrasa? Se poate face sport in timpul tratamentului si exista un anumit regim alimentar in caz de ulcer? Vreau raspunsuri serioase va rog happy

4 răspunsuri:
| Moisie a răspuns:

Mama ta are dreptate, si ar fi bine sa-i spui ei toate problemele tale!
Ascunzandu-le nu faci decat sa agravezi situatia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate fetele trec prin perioada asta. Trebuie să îi pui mamei tale şi să mergi la un control. Poate fi ceva serios. Mai multe îţi poate spune medicul. Încearcă să mănânci echilibrat. Mai multe fructe. Încearcă o lămâie ca să îţi mai revii şi odihneştete.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine bine, da eu intrebam daca tratamentul pentru ulcer ingrasa happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai prefera sa te imbolnavesti ca sa nu te ingrasi? Am trecut si eu prin perioada asta, dar a fost mereu acolo mama pentru mine. Asculta de sfaturile ei si mananca. Daca vrei sa ai o masa corporala ok, micsoreaza portiile de mancare. Dar nu de tot