| depresiecontinua a întrebat:

Buna seara, sunt Mihai si ma confrunt cu o boala rar intalnita printre pamanteni. Aceasta este depresia, nu stiu ce sa mai fac. Fotbalul este singurul lucru care ma linistete dar nu am prieteni cu care sa ma joc, mereu mi-am dorit sa fiu ales intr-o echipa, dar totul este in zadar. Chiar si postul de portar ma coafeaza, dar sunt ignorat total. Oare daca ma vopsesc sunt mai cool si mai cautat de copiii de varsta mea? Aveti sfaturi ceva? Am 17 ani si de 10 ani imi caut fericirea. Multumesc anticipat, dau funda. Ps ma joc world of tanks oare acesta este motivul pentru care nu-s cautat? Ps mai sunt si fan anime, sustin lgbtqia+ ascult bts.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| witch7777 a răspuns:

Buna. Te inteleg perfect. Sunt sigura ca esti un introvertit (introvertitii prefera sa stea mult in casa, sa petreaca timp singuri si isi incarca energiile stand departe de oameni si de socializare)

Nu e nimic in neregula cu asta, nu te stresa. E normal sa nu iti gasesti locul in unele zone.
Asta nu inseamna ca trebuie sa renunti. Continua sa joci fotbal, iesi din zona de comfort putin, infrunta-ți teama si fă ce iti place.

Also fericirea porneste de la noi, incearca sa gandesti pozitiv, ai incredere in tine, trateaza-te frumos, nu te jigni si critica.
Multumeste-te cu ce ai, traieste clipa si uita de greselile si fazele naspa din trecut. Fă ceea ce te face fericit, pentru ca sincer am observat ca nimanui nu ii pasa cu adevarat de noi *decat familia si poate ceva 2 prieteni sau etc*

5 răspunsuri:
| Anonimhqhqhhsjsa a răspuns:

Omule mi-a venit sa plang cand ti-am auzit povestea.Singurul lucru ramas este sa iti vopsesti parul o sa fi mai cool si o sa te caute copi

| Jugoslavije a răspuns:

Salut Mihai si eu ma joc World Of Tanks blitz happy

| depresiecontinua explică:

Up sa nu se piarda postarea