| Cineva134 a întrebat:

Buna seara, tatăl meu este bețiv tot timpul când bea și vine acasă ma injura și pe mine și pe bunica mea, mama mea la parasit când eram mica din cauza bauturii. Pe mine ma face in toate felurile îmi zice ca degeaba m-am născut ca sunt cel mai prost copil de pe lume, bunicii mele la fel(adică mamei lui). Ce as putea sa fac?

10 răspunsuri:
| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Câți ani ai?

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru Cineva134):

Evital când vezi ca o ia orazna nu-i normal ce face el deloc și nici cum se comporta cu tine ( chiar îmi pare rău cu adevărat ca treci prin așa ceva ( evital și nu mai pune la inima ce-ți spune si ce-ți face lasă-le sa spună ce vrea el și stai departe de el nu-l baga în seama deloc

| Cineva134 explică (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Nu îl bag in seama, dar vine intra peste mine in camera și când dorm și începe sa urle la mine, mi-a luat cheile de la camera sa nu mai închid usa, eu nu ii zic nimic, sunt traumatizata de 13 ani

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru Cineva134):

Vezi ca deja a întrecut orice limita nu mai judeca este total bolnav ce face el ia-ți ceva lângă tine sate aperi nu-i de glumit și nici de joaca ce face el du-te imediat la poltie și anunță și spune-i tot ce-ți face el fie altfel o să-ți face ceva Doamne ferește nu de glumit cu ăsta ai grija te rog de tine ia-ți ceva lângă tine ascunde lângă tine și ia-l peste tot cu tine under mergi

| Cineva134 explică (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Când a intrat peste mine ultima oară mi-a zis ca dacă ii mai ies vreodată din cuvânt sau deschid gura, ca ma omoară cu bătaia

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru Cineva134):

E clar totul a loat orazna de tot nu mai judeca normal și sănătos trebuie neapărat sa mergi la poliție sale spui adevărat ca vrea sați facă rău și ție amenință cu moartea nu-i fleac normală ce face el s-o cum se comporta cu tine și bunica ta luați imeedia masuri altfel nu-i deloc bine ai grija mare te rog eu de tine ia-ți spart ia-ți orice la tine sate aperi și evita cât poți tu cum poți tu da numai evital nu sta deloc în preajm lui.

| Cineva134 explică (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Când încerc sa l evit și rămân la o prietena, începe sa ii sune parinti și sa i înjure ca sa ma duc acasă…. Bunica mea ii tine partea, in seara asta se cearta mâine se împaca, pe mine nu ma înțelege niciunul, ea îl vede cum este, dar nu zice nimic

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru Cineva134):

De frica femeie adică bunica ta i ține apărarea femeie știe cine este el cu adevărat și sa nu iasă mai rău scandal tine cu el ca să nu facă mai rău mai mult ca sigur așa face bunica ta dat îți garantez pe ce vrei tu ca ia 100% tine cu adevărat la tine și te apară de rele știe ce fel este tatăl tău cu adevărat și de asta tine cu el sa nu-ți fac ție rău crede-mă ca 100% asa este

| DanyTCD a răspuns:

Salut frate n-ai ce să-i faci este decăzut că sa își revină are nevoie de o vizită la psiholog iar vorbele pe care le-ai menționat stai liniștit le zice la nervi am pățit pur și simplu nu pune la suflet căci dacă îl lași singur tot el te va căuta.