| Lamasanu a întrebat:

Buna seara.
Tot aud cazuri de soferi prinși drogați la volan.
Întrebarea mea e, de unde procura acești soferi droguri?
E legal sa te droghezi in Romania?
Eu știam că se pedepsește doar vânzarea de droguri, nu și consumul.
Ofer Funda

Răspuns Câştigător
| 1997onur a răspuns:

Bro lumea e un haos e multă Nebunie răutate lăcomie invidie ăștia cumpara de la oamneii lor drogurile îi distruge pe tineri din ziua de azi sunt foarte mulți pe care pe ascuns eu aveam mulit prieteni din copilărie la ora actual toți se drogeza și o grămada nu idee cât de mult afectează drogurile am stat de vorba cu copii mici naiba nici 14 ani împlinit nu aveau se drogau și fumai le dădea bani săi ia ceva cu ei sa mănânce ei se duceau la aparate cu ei laughing)) de atunci nu le mai dau bani le iau ceva și atâta bani nu le mai dau drogurile nu ar trebuie legalizate in nicio țara își bat joc de tineri și de copii nevinovați

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se introduc prin contrabanda, camioane, containere. Din brazilia sau columbia unde e mama afacerii s-au gasit multe kg la controale dar nu inseamna ca afacerea da faliment.

| Violleta2022 a răspuns:

Drogurile se procura de la vanzatorii de droguri, interlopi si de la drogatii care le consuma, sau le au spre vanzare.

Bineinteles ca atat vanzarea cat si consumul de droguri sunt ILEGALE in Romania.