| IubesteEa a întrebat:

Buna seara TPU 1. vreau sa stiu care sunt semnele ca un baiat timid te place sau te iubeste? 2.comportamentul etc si vreau sa stiu e normal ca un baiat timp de cateva luni sa nu bage inseama o fata apoi sa se dea pe langa ea? 3. ce gest e >asta?, iar ieri un baiat pe care il plac(si am fost impreuna de 2 ori) cum sa spun cand o prietena de-a mea l-a intrebat daca ii place de alta cu care m-am certat ( el a intrebat-o de ce nu mai vorbeste cu mine) 4.de ce?, asa si continui a zis nu l-am auzit bine, si cand vorbeam cu prietena mea Clau el se uita la mine cu coada ochiului (asa am observat)si cand eram pe leagan si radeam la glumele unor baietii el se uita in ochii mei si imi zambea(dar nu mi-a mai fost teama sa ma uit 5.de ce?)asa, se apropia de mine cand eram pe leagan venea aproape de mine si mi-a atins gheaca cu gheaca luilove struck va rog dau funda la toate intrebarile cine a raspuns! 6.de ce sa apropia de mine!

Răspuns Câştigător
| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Pai, anumite semne ar fi comportamentul, aici se gasesc elemntele cheie. Daca iti vorbeste frumos, daca iti ia apararea in fata cuiva, daca vine si vorbeste cu tine, daca te saluta, priviri, gesturi :->. Pai da, este normal, baietii sunt mai orgoliosi si le place ca fetele sa le spuna sentimentele lor. Gestul asta e unul specific baietilor, mai intai sunt indiferenti, pe urma se dezgheata, unii. nu toti! Probabil a intrebat.o pe prietena ta de ce nu vorbesti cu el, ca sa stie motivul si sa stie cum sa vorbeasca cu tine si cum sa se comporte happy. Se uita la tine, ca sa te observe probabil, sa iti vada gesturile. sa vada cum te comporti. In final laughing dupa toate intrebarile, eu una cred ca inca te mai place si ar vrea sa fiti din nou impreuna.
Bafta la alegere big hug

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

E posibil sa tina la tine, dar timiditatea din el il face sa nu aiba curtajul sa iti zica ce are pe inima! Daca se merita si il vezi ca pe un prieten indrazneste tu mai mult, ajuta-l sa isi exprime sentimentele! Multa bafta!

| YumeHime0 a răspuns:

1. Pai daca e timid clar nu iti va spune ca te place. In general incearca sa stea mereu in preajma ta, se uita cu coada ochiului la tine, sau chiar se holbeaza, dar daca te uiti la el se intoarce repede. Cand vorbeste cu tine, zice tot felul de lucruri fara sens, pentru ca e prea emotionat sa mai gandeasca.
2.De ce nu ar fi normal? Pana acum era interesat de altcineva sau altceva, iar acum te-a descoperit, chiar daca te cunostea de mult timp. Sau poate abia acum si-a facut curaj.
3, 4, 5, 6. Te place!

| burnik a răspuns:

Pai e logic se apropie de tine pentru ca te iubeste, nu te.a putut uita si inca crede ca va puteti impaca. funda? multam