| Adina4526 a întrebat:

Buna seara TPU!
Am nevoie de un sfat din partea mai multor persoane și nu prea am pe cine sa întreb happy

Ca sa spun pe scurt povestea, de 8 Martie ii voi face mamei un cadou, dar pentru a obține acel cadou am avut nevoie de mama unui coleg pentru a ma ajuta... însă acea doamna nu dorește sa îmi ia banii pentru acel obiect. Eu as vrea sa ii dau ceva in semn de mulțumire, însă nu am idee ce as putea sa-i iau. Ma puteți ajuta cu idei? happy
Mulțumesc frumos! happy
P.S nu știam ce categorie sa pun... sper sa fie ok

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-i oferi acelei doamne un buchet de ghiocei, sau violete.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, grozava poveste, trebuie zisa mai departe laughing Cat despre categorie, nu iti bate capul cu astawinking

Da, ai procedat bine sa ii oferi ceva. Dar daca ea nu vrea cu adevarat... nu ii da nimic, serios. O sa ai timp dupa sa te revansezi, cand o sa fii pe banii tai (daca nu lucrezi cumva), ca e ca si cand ii iei din banii mamei sa ii dai tot mamei. Aceste favoruri sunt ceva normal happy

O zi super in continuare!

| Andrei200202 a răspuns:

Dacă nu a vrut bani, oferă i un lucru material. Nu știu, un buchet de flori și niște mulțumiri din inimă pentru că te-a ajutat.
Persoanele cu suflet mare nu tânjesc după bani, cu niște mulțumiri sunt împlinite și fericite că au putut ajuta. Mai rar persoane de genul, dar există.

| Adina4526 explică (pentru Andrei200202):

Ma gândeam la flori.dar nu ma întâlnesc cu ea, iar florile ar trebui sa stea cam 6 ore in sala de clasa, deoarece cadoul i-l voi da băiatului ei, adică colegului meu, iar el o sa i-l dea mamei lui. Cam încurcată treaba, dar alta soluție nu am avut laughing
altceva ce as putea sa iau?

| Andrei200202 a răspuns (pentru Adina4526):

Un ghiveci cu flori

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Cum spune lumea de pe aici îi poți lua flori sau daca nu îi poți spune colegului tău să-i mai mulțumească pentru ajutorul acordat.