| Goagăl_6635 a întrebat:

Buna Seara, TPU!

Am un card de 512 MB, si cred ca este blocat...sigh
Cand bag cardul in camera digitala si dau sa fac poza imi apare " card blocat", iar daca scot cardul camera digitala face poze.
Am incercat sa bag cardul in calculator si sa sterg pozele. insa nu merge... am incercat sa le sterg direct de pe camera insa nici de pe ea nu merge.
Se poate rezolva? sau pot sa-mi i-au adio de la card?

Răspuns Câştigător
| edsdanny a răspuns:

Incearca cu adaptorul original al cardului impreuna cu un cititor de carduri. Pe marginea adaptorului trebuie sa fie un mic buton langa care scrie Lock.