| IoanaAndreea97 a întrebat:

Buna seara, TPU! As vrea sa va intreb ce carti frumoase pentru adolescenti cunoasteti? As dori ceva in genul La Medeleni, Cismigiu & Comp sau Invitatia la vals, ceva mai "de epoca", ori carti de actiune in genul Winettou. Multumesc anticipat si nu am uitat de funda! happy

Răspuns Câştigător
| ZeroZahar a răspuns:

Lezor are dreptate, 'Elevul Dima ' e foarte frumoasa si inca una de Mihail Drumes este 'Scrisoare de dragoste'. Si invitatie la vals e frumoasa am citit-o si eu. Incearca si 'Imbratisare in amurg', Sandra Brown happy

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă să vizitezi răspunsurile lei „corolav"

| NoRestForTheWicked a răspuns:

Gemenii; Mendebilul- Mircea Cartarescu

| georgikk a răspuns:

Eu iti recomand cateva din cartile mele preferate : Doi ani de vacanta de Jules Vernne,Harry Potter, Adoi, arme de Hemingway, Comoara din Insula De Robert L. Stebenson s.a

| lexzor a răspuns:

Mendebilul nu-i misto, am citit-o eu! Dima, elevul dintra 7! Este foarte tare frate, este indragostit de el o cantareana, alina barbu, isi fac un plan de excursie sa gaseasca o insula cu multe bogatii, el spune ca se va marita cu regina, ceilalti 10 cu celalalte amazoane! TARE! Asta se inampla la 70, faza cu amazoanele! Nu le-am citit pe toate!

| IoanaAndreea97 explică:

Multumesc mult de raspunsuri, Elevul Dima dintr-a saptea am citit-o si eu si este intr-adevar foarte frumoasa! happy