| MelindaVictoria a întrebat:

Buna seara TPU! La scoala ne-a dat sa citim "ROMANUL ADOLESCENTULUI MIOP", dar cartea e compusa din Vol I : Romanul adolescentului miop si Vol II : Gaudeamus. Trebuie sa citesc primul volum sau ambele?

2 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

De unde sa știm noi ce gândește profesorul tau? Intreaba-ti profesorul/profesoara. Cel mai bine citeste-le pe ambele chiar daca îți spune ca nu este obligatoriu, citești pentru tine

| ioanaiacob a răspuns:

Depinde de profesor si de pretentiile lui. Si eu am avut de citit Morometii care are 2 volume. Avand in vedere ca este materie de BAC, chiar daca INCA nu mi s-a spus sa-l citesc pe al doilea, eu o sa-l citesc pentru a putea fi pregatita si inaintea celorlalti happy. Iti recumand acelasi lucru