| croissant a întrebat:

Buna seara! Va rog sa nu ma judecati! Ciclul menstrual a durat in perioada 10-14, iar ieri am facut sex neprotejat. Este indicat sa iau pastila de a doua zi? Sunt in perioada fertila? Sa iau maine dimineata?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine nu lua acea pastilă ca te vei simtii rau după ea, este o "bombă" hormonală care deregleaza ciclul te distrugi.

| expertinrezolvareaproblemelor a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e adevărat ce spui? eu am luat escapelle pastila de a 2a zi și a fost complet normal. Depinde de la corp la corp

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cum am putea stii daca esti in perioada fertila, in situatia in care nu ne spui ce fel de ciclu menstrual ai si la cate zile se succede?