| Iasmina12345 a întrebat:

Buna seara, vin si eu aicia cu o poveste care ma supara si sperie foarte tare. Sunt diagnosticata cu atacuri de panica si anxietate de la varsta de 16 ani. Acuma am 19 am avut o gramada de stari de la palpitatii, lipsa aer, frica de moarte.Dar acum in momentul de fata am niste simptome foarte nasoale.De exemplu si aseara m-am pus in pat si dintr -o data am simtit un val de cald in piept si am simtit ca mi se inmoaie mainile, picioarele tot corpul si o ameteala profunda.A durat in jur de 10 min acesta ameteala profunda asta patesc si pe timpul zilei.Am aproape permanent ameteli.La mers simt ca picioarele imi sunt moi.Si am o senzatie de lesin chiar daca nu am lesinat niciodata. Simt o ameteala de genul ca un balans.Am facut analize sange sunt bune, ekg, ginecolog, oftamolog, orl, astazi am fost si la neurolog unde mi s-a facut si un eeg unde mi-a spus ca rezultatul e foarte bun.Mi-a pus diagnosticul de vertij central.Si mi-a dat tratament.Nu stiu ce sa mai cred ca am.La psihiatru merg iau aprozalam si cipralex.Va rog sa imi spuneti o parere, ce pot sa mai cred ca am sau ce sa fac? Multumesc

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

La un psiholog, care are și specializare în tratarea prin hipnoză.
Dar, încercați să schimbați doctorul care vă recomandă un tratament care nu vă ajută sau vă face rău.
Sănătate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mănânci carne? Încearcă fără.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Sunt de parere ca, tu patesti chestia asta din cauza stresului. Ceva te presează ori te gândești cum să faci ca acel lucru să l rezolvi cat mai repede, te sufoc prea tare pe niște lucruri simple. Încearcă să ți păstrezi calmul, deoarece creierul este prea solicitat oferind atacuri de panica, stare de leșin si alte chestii de genul. Cred ca trebuie să fi un pic mai răbdătoare în a face lucrurile, altfel vei ajunge în alte boli. Mult succes in păstrarea calmuluihappy