| BalacuFlorin a întrebat:

Buna Seara! Vreau sa va adresez aceasta intrebare pentru ca este ceva destul de intalnit cred.
Mi se intampla uneori cand sunt la scoala deseori in clasa sa faca colegii misto pe seama mea ca sunt mai slab la corp chestii din astea si ca m-am apucat sa trag de fiare si ma rog, cum ar trebui sa reactionez in momentele alea adica cand se discut de mine cu mistoul?

8 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Ignoranță și indiferență.
Fă așa încât să nu îți pese, și mișto-urile vor înceta.
Baftă! happy

| DarQueen a răspuns:

Pardon, ignorare*.
Greșeala mea. happy

| FetitaCuOchiVerzi a răspuns:

Pai trebuie doar sa le zici ca doar prosti fac misto si ca pe tine nu te intereseaza ce spun ei nu pune la suflet lasa-i sa vorbeasca caci o sa vada ca nu te intereseaza de cea ce spun ei.Bafta
FUNDA?

| fsorin96 a răspuns:

Valentin, la randul meu am avut un coleg in clasa pe care il luam la misto cu ceilalti, insa acum imi pare rau pentru ceea ce am facut uite cateva solutii.Nu ii bagi in seama ii ignori, vorbesti cu dirigintele/diriginta despre asta si ii propui urmatorul exercitiu la o ora de dirigentie: fiecare elev ia o foaie de hartie si o strange in mana ca si cum ar vrea sa o arunce, apoi toti incearca sa o refaca, insa ea bineinteles nu mai poate fi dreapta, foaia reprezinta sufletul celor pe care ii faci sa sufere.Desi incerci sa iti ceri scuze indreptant foaia, aceasta nu mai poate fi la fel ca inainte.

| crysstyann a răspuns:

Eu zic sa nu i bagi in seama daca nu le raspunzi la intrebarile lor pe care le pun sa rada de tine o sa te lase in pace mai bine fate ca nu i auzi.

| Anonymus_4606 a răspuns:

Pai ca sa arati ca nu te superi din orice si ca nu te deranjeaza mistoul asta pe care-l fac ei pe seama constitutiei tale, ar trebui sa glumesti si tu, sau sa le intorci cumva vorba incat sa faci si tu misto cumva si sa iasa totul ca o gluma. Asa nimeni nu se supara. Pot sa-ti dau un exemplu pe care poti sa-l ai in vedere. Am si eu un coleg care este mai slabut si mai mititel de statura fata de ceilalti colegi, si baietii mai fac uneori misto de el, dar prieteneste, iar el nu face altceva decat sa rada si el pe seama problemei sau s-o intoarca facand si el misto la randul lui de alt "defect" al persoanei care a vrut sa-l necajeasca, dar in gluma, pentru ca nimeni sa nu se supere si sa fie totul bine big grin Dar daca nu esti genul glumet, ai putea pur si simplu sa le zici ceva gen "Bai frate, asta-s eu!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-i ignori, e mai mult decât o palmă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand,nu trebuie sa fii tu afectat de spusele lor,pentru ca un om slab e mai sanatos decat un om gras(sau sa fim mai blanzi,cu o greutate peste medie). Cat despre inceperea exercitiilor,este foarte bine,dar imi pare rau ca o faci din cauza colegilor tai. Cand acestia discuta despre tine,poti sa incepi o discutie cu un coleg cu care ai o relatie buna despre "Longevitatea si sanatatea oamenilor slabi si mortalitatea ridicata a persoanelor obeze",cu siguranta ii va face sa se gandeasca de doua ori inainte de a spune ceva rau sau bun la adresa ta.
Deasemenea,poti sa te apuci sa practici handbal,baschet,orice,pentru ca iti este de folos corpul tau.
Oricum va fi si orice va fi, ai incredere in tine, in puterea ta si in corpul tau.