| Timeeeaaaaa a întrebat:

Buna searaTPU! M-am plictisit si vreau si eu sa povestesc ceva si sa va cer sfatulAm cunoscut un baiat acum mai bine de un an si am vorbit incontinu si la un momendat m-am combinat cu el acum recent dar nu a durat mult, cand l-am cunoscut pentru prima data am mai fost cu el pentru 3 zile dar nu il cunosteam si "m-a inselat"(sa mai combinat cu o fata ca sa se simta el smecher)ma rog dupa aia nu am vorbit o perioada cu el si si-a cerut scuze apoi am tot vorbit si incepeam sa ma indragostesc de el, vorbeam despre orice, ii ziceam tot ce mi se intampla in viata mea si viceversa(el se schimbase i-am cunoscut si prietenii si stiam deja de ce e in stare si etc.si intr-adevar nu mai era acel baiat smecher pe care l-am cunoscut pentru prima oara)...si acum recent ne-am gandit sa ne impacam si a fost totul bine si frumos intr-adevar ne vedeam un pic rar(la 2zile)deoarece trebuia sa merg la casa sa stau cu sora mea cea mica si era totul bine si frumospana intr-o zi in care era vorba ca ne intalnim dar intretimp a venit varamea la mine si mi-a zis sa merg cu ea pana la ea acasa apoi sa iesim afara si sa ne intalnim cu prietenul meu si cu gasca lui, la faza asta s-a suparat prietenul meu si nu m-a bagat inseama toata ziua si am stat totusi cu ei deoarece varamea era prietena cu ei... apoi seara cand am ajuns acasa imi trm mesaj ca de ce nu am vb cu el(din punct de vedere ca el s-a suparat din acest motiv am zis ca ce sa merg eu sa imi cer scuze ca tot cu el m-as fi intalnit oricum)eu eram hotarata sa ma despart de el ca pentru faza asta se supara ce ar face daca ar auzi un zvon sau ceva de genu asta.Si i-am zis ca ne despartim ma rog apoi varamea in aceeasi seara ma impacat cu el.a doua zi iar am fost la casa cu soramea si seara nu mam putut intalni cu el ca m-am dus numa pana la magazin cu o prietena si cand m-am intors acasa imi trm mesaj "zi-mi ca ma iubesti sa ma simt like a boss"la care eu mam ofensat ca era si cu gasca lui si na m-am gandit ca vrea sa il dovedeasca pe durul ma rog si iar i-am zis ca ne despartim.A doua zi m-am dus la varamea la ziua ei si mi-a zis o colega de a iei care era tot din grupul prietyenului meu ca el se lauda ca isi bate joc de mine etc., eu l-am intrebat pe un amic de a lui si mi-a zis ca u e adevarat, si am vorbit si cu prietenu daca intr-adevar era adevarat.Deci acum vine intrebarea pe cine sa cred pe varamea sa acel baiat cu care ne vorbeam orice.Si sincer sa spun mi cam dor de el si as vrea sa ma iumpac cu el dar nu stiu ce sa fac. Vorbim si acum de parca nu s-ar fi intamplat mare lucru dar no zice el ca ma iubeste si ca a tinut la mine dar daca intr-adevar tinea nu ma lasa asa cu una cu doua.cam asta e povestea sper ca ati inteles esentialu si vreau cateva pareri. Daca conteaza varsta eu am 16 si baiatu 18si m-am despartit de el acum 2-3 saptamani.multumesc daca ati avut rabdare sa cititi totSi fara comentari nesimtite!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Când vorbeşti cu el, ai aceiaşi exprimare greoaie? Poate nu te înţelege ce vrei să zici! Lăsând gluma la o parte, fă-l puţin gelos cu un prieten apropiat din gaşca lui şi vezi ce reacţie are! Dacă ţine la tine cu adevărat, uită de grandomanie şi vă înpăcaţi! Să fii iubită la maxim!

| VadTot a răspuns:

Ar Trebui sa mi multumesti inca odata ca am reusit sa ti citesc toata intrebarea..Pai daca tu ti la el si te simti bine cu el nu te mai lua dupa lume! ok? dar ar trebui sa faci ceva totusi sa vb cu el mai serios si sa i spui ce vrea de la tine de fapt! ok?

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
nu prea stiu ce sa zic.
Daca eram in locul tau cautam dovezi sa vad cine spune adevarul si cine minte!